ПоддержатьУкраїнська

Центр громадського здоров'я забракував придбані Офісом Президента тести на коронавірус (відео)

StopCor
StopCor

StopCor

Центр громадського здоров'я забракував придбані Офісом Президента тести на коронавірус (відео)

Історія з "вітчизняними" ПЛР-тестами стає чимдалі більш "мутною": після суспільного розголосу та виходу в ефір розслідування "СтопКору" про сумнівне походження закуплених державою тест-систем продукцією фірми "Укргентех" зайнялись у Центрі громадського здоров’я МОЗ. Та найцікавіше навіть не те, що якість тестів визнана невідповідною, а те, хто їх насправді закупив.

Нагадаємо, 25 квітня на брифінгу МОЗ представники Міністерства повідомили, що перша партія українських тестів на коронавірус вже надійшла до медзакладів. Усього йшлося про закупівлю 600 тисяч одиниць продукції.

Усього йшлося про закупівлю 600 тисяч тестів

26 квітня "СтопКор" оприлюднив перші результати власного аналізу цієї закупівлі. Як з’ясували журналісти, попри наявність в Україні державного виробника, постачання чомусь довірили приватній структурі "Укргентех", яка не має ані досвіду, ані виробничих потужностей, а її офіс розташований чи то в квартирі, чи то в гуртожитку.

Тоді ж представники "СтопКору" звернулись із відповідним запитом до Міністерства охорони здоров’я та до ТОВ "Укргентех", а 5 травня в ефір вийшов відеоматеріал з підсумками розслідування.

https://www.youtube.com/watch?v=75ail_bOtRo&feature=emb_logo

На момент виходу сюжету в ефір відповіді від компанії-постачальника репортери так і не отримали. Проте на телеграм-каналі "Джокер" з’явилися документи, які свідчать, що "вітчизняні" ПЛР-тести виробництва "Укргентех" насправді прибули з Китаю через дипломатичні канали як гуманітарний вантаж для українських лікарень.

А вже 7 травня, після гучного розголосу у ЗМІ, Центр громадського здоров’я МОЗ провів перевірку та виявив, що тести дійсно "мутні": ЦГЗ їх забракував.

"За результатами верифікації методикою однокрокової полімеразної ланцюгової реакції зі зворотною транскрипцією з використанням тест-системи "Detection Kit for 2019 Novel Coronavirus (2019 nCoV) RNA (PCR-Fluorescence Probing)" виробництва ТОВ "Укргентех"... дана система визнана не верифікованою", — йдеться в офіційному повідомленні.

Офіційний лист ЦГЗ Фото: LB.ua
Офіційний лист ЦГЗ Фото: LB.ua

Перевірка довела, що чутливість і специфічність тест-систем не відповідає значенням, які заявив постачальник. Відповідні висновки експерти доправили головному санітарному лікарю України Віктору Ляшку, голові Держлікслужби Роману Ісаєнку та фірмі-виробнику.

З огляду на це, використання таких тест-систем не може здійснюватися в установах охорони здоров'я для етіологічної діагностики COVID-19, наголосили у Центрі громадського здоров’я.

Крім цього виявилося, що закупівлю сумнівних тестів здійснило не Міністерство охорони здоров’я, а Офіс Президента. Першим інформацію про виробництво в Україні власних ПЛР-тестів поширив саме заступник голови ОП Кирило Тимошенко, який керує Координаційною групою по боротьбі з COVID-19.

Другие новости