ПоддержатьУкраїнська

У Конча-Заспі під виглядом “реставрації” озера планують споруджувати елітне котеджне містечко

StopCor
StopCor

StopCor

У Конча-Заспі під виглядом “реставрації” озера планують споруджувати елітне котеджне містечко

У лютому 2020 року між відомим багатьма скандалами Комунальним підприємством “ПЛЕСО” (далі — КП “ПЛЕСО”), яке займається в столиці благоустроєм та підтриманням в належному стані всіх водних об’єктів, та товариством з обмеженою відповідальністю “СІТІ-О” було укладено договір на капітальний ремонт і реставрацію ставка у селищі Мриги в Голосіївському районі м. Києва.

 Осушена водойма Фото: Киеввласть

Наразі ж на підставі цього договору здійснюється гідронамив піску з дна озера, а фактично воно відкрито знищується, оскільки завдяки “старанням” підрядника вода з дна озера більше не повертається у водойму, а затоплює нові землі в 200-250 м від самого озера.

У сервісі публічних закупівель “Prozorro” знаходимо інформацію про те, що загальний кошторис робіт наразі складає майже 30 млн грн, і це далеко не перший договір на підрядні роботи з “реставрації” озера. Остання угода стосується лише зміни календарного графіку виконання робіт і гарантує їх продовження щонайменше до жовтня.

У суботу, 12 вересня жителі хутора Мриги, що розташоване всього в 2 км від поселення столичних товстосумів Конча-Заспи, вийшли на протест проти робіт з так званої “реставрації” озера поблизу їхніх домівок.

 Фото: Киеввласть

Останньою краплею, що переповнила чашу терпіння місцевих, стало зникнення води у криницях жителів хутора. І тут варто зауважити, що вода “пішла” не вибірково! Навіть ті щасливці, які раніше встигли пробурити свердловини на своїх присадибних ділянках, залишились ні з чим: “води на два відра і та жовта”, — бідкаються люди.

Символічно, але працівники КП “ПЛЕСО”, з якого, власне, і розпочалася вся ця історія, зустріли громаду хутора навпроти тутешнього кладовища. Проєктної документації на виконання робіт у прибулих не виявилося, як і не виявилося обов’язкового, як для такого виду робіт, висновку оцінки впливу на довкілля у їхнього керівництва. Що ж, питань ставало більше, аніж відповідей, тому за всю делегацію довелося відповідати начальнику басейнового управління водних ресурсів, що прибув на зібрання з доволі розпливчастим формулюванням “оценить ситуацию”.

І тут відповідь чиновників потрібно розподілити на дві принципово різні складові. По-перше, КП “Плесо” заявило, що це ніякий не намив піску, а “роботи з благоустрою озера”. По-друге, начальник Управління заявив, що ніяких проєктів, а тим паче погодження їх з громадою не потрібно, оскільки самі роботи закладені у програмі, а вона узгодження жителів не потребує: “Поверьте, я делал много обьектов и [даже — прим. авт.] если план не утвержден — мы работаем нормально».

«Работаем нормально», на думку Михайла Федоровича, це коли за кошти міського бюджету, під виглядом “реставрації” озера, здійснюється гідронамив піску, під поверхнею якого гинуть сотні і тисячі квадратних метрів рослин. А ось коли рослинність незворотно знищена, починається наступний етап “благоустрою” — продаж намитого піску, що його, як розповіли нам жителі хутора, звідси вивозять ночами вантажівками. І на завершення третій етап “роботи нормально” — забудова осушеного озера котеджами. Так-так, всі старання міської влади в особі КП “Плесо” та їхнього головного підрядника ТОВ “СІТІ-О” не марні, адже вже невдовзі на місці осушеного озера має постати друга черга котеджного містечка “Нова Конча-Заспа Crystal”.

Зазначимо, виконувачем обов'язків гендиректора КП "Плесо" призначено Віталія Боярчука, який раніше керував КП "Святошинське лісопаркове господарство" та КП "Лісопаркове господарство "Конча-Заспа". З 26 грудня 2019 року він обіймає посаду т.в.о. керівника КП" Плесо".

 Віталій Боярчук Фото: Facebook

Другие новости