ПоддержатьУкраїнська

У НБУ прогнозують швидкий вихід російських банків з українського ринку

StopCor
StopCor

StopCor

У НБУ прогнозують швидкий вихід російських банків з українського ринку

Російські банки незабаром можуть покинути український ринок. Їх керівництво вже веде переговори про їх продаж. Що стосується санкцій проти них, прийнятих Києвом, то на українських клієнтів це не вплине.

Про це в інтерв'ю одному з українських телеканалів заявила Катерина Рожкова, заступник глави НБУ.

"Сьогодні в банках з державним російським капіталом зосереджено близько 21 мільярда гривень вкладів, з яких гарантується фондом 8,5 мільярда. Санкція, застосована до цих банків, спрямована, в першу чергу на захист вкладників, фізичних осіб, громадян України, на захист юридичних осіб, які там обслуговуються, підприємств, які зареєстровані на території України. Суть цієї санкції – заборона на виведення грошей за межі України. Таким чином на сьогодні ці банки докапіталізовані, банки мають достатню кількість активів, в тому числі ліквідних активів, для того, що б виконувати вимоги перед своїми клієнтами", – зазначила вона.

Також Катерина Рожкова додала, що російські банки скоро покинуть ринок України.

"По-перше, ми абсолютно точно знаємо, що всі банки з державним російським капіталом, які працюють сьогодні в Україні, ведуть переговори про потенційно можливий продаж. І ми, як регулятор банківського ринку, вважаємо, що це найкращий спосіб покинути ринок України, тому що в сьогоднішніх умовах, на жаль, про якийсь розвиток подальший цих банків на території України говорити звичайно не можна", – повідомила експерт.

Вона додала, що і в такому випадку українським вкладникам побоюватися нічого.

"Звичайно, це цивілізований спосіб продати банк, при цьому цей банк залишиться працювати, він буде точно так само продовжувати кредитувати економіку, обслуговувати клієнтів, але у нього буде інший власник і тим самим перспективи розвитку для нього відкриються", – підсумувала Катерина Рожкова.

Нагадаємо, НБУ заборонить банкам Росії виводити капітал з України.

Другие новости