ПоддержатьУкраїнська

Уряд призупинить регулювання цін на продукти харчування

StopCor
StopCor

StopCor

Уряд призупинить регулювання цін на продукти харчування

Пілотний проект триватиме три місяці.

З 1-го жовтня уряд призупиняє регулювання цін на продукти харчування, повідомляє Цензор.Реформ.

Відповідний пілотний проект схвалив Кабмін.

За словами першого віце-прем'єр-міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, метою є практичне дослідження дієвості цінового регулювання і подальшого прийняття рішення про доцільність такого регулювання.

Впродовж трьох місяців вивчатимуть динаміку цін і за результатами моніторингу вирішуватимуть скасовувати, обмежувати чи поновити таке регулювання.

За словами експертів Реанімаційного Пакету Реформ, попередні дослідження демонструють, що адміністративне регулювання цін не є ефективним. А ціни на продукти, які штучно регулюються, ростуть в середньому на 20% швидше, ніж ціни на решту продуктів.

Крім того, складність бюрократичних процедур створює величезні корупційні ризики та додатковий тиск на бізнес. Це підтверджують чисельні звернення галузевих об'єднань і бізнес-асоціацій.

Громадськість переконана, що запроваджений урядом моніторинг доведе необхідність повного скасування регулювання цін на продукти харчування і вже на початку 2017 року цей радянський інструмент планової економіки щезне.

Другие новости