ПоддержатьУкраїнська

В Мінсоцполітики хочуть поновити очільника Фонду соцстрахування Баженкова, звільненого раніше через корупцію

StopCor
StopCor

StopCor

В Мінсоцполітики хочуть поновити очільника Фонду соцстрахування Баженкова, звільненого раніше через корупцію

14 травня у Міністерстві соціальної політики відбулось екстренне засідання правління щодо відсторонення голови ВД ФССУ Олени Думи. Її адвокат стверджує, що прийняте рішення – незаконне.

Крім того, постало питання щодо поновлення на посаді Євгена Баженкова, якого звільнили у 2018 році через нібито відчуження 71-го державного об‘єкту Фонду. Після його звільнення, у листопаді 2019-го в Мінсоцполітики заявили про можливу спробу рейдерського захоплення Фонду соцстрахування – тоді державний реєстратор незаконно вказав Євгена Баженкова керівником виконавчого Фонду соціального страхування.

 Євген Баженков Фото: СтопКор

«Сьогодні правління проголосувало одноголосо за звільнення громадянки Думи і передачі матеріалів до правоохоронних органів. Причина звільнення викладена на двох аркушах – там більше двадцяти порушень, зараз їх перечислювати не буду. Там і фінансові зловживання і статутні, і незаконні призначення, незаконні звільнення з посад», – повідомив «СтопКору» про результати засідання заступник голови правління від сторони застрахованих осіб Володимир Саєнко.

 Саєнко проанонсував можливе призначення Баженкова Фото: СтопКор

Відповідаючи на запитання, чи є тепер вільною вакансія очільника Фонду соцстрахування, він зазначив, що скоро можливе поновлення Баженкова на посаді.

«Можна й так сказати. Буде в нас ще питання, щоб розглянути рішення Печерського суду, можливо задовольнити, є вже кінцева його редакція про поновлення попереднього керівника Баженкова. На наступному правлінні вже буде стояти питання про його призначення директором Фонду», – сказав він.

 Адвокат Думи назвав збори правління незаконними Фото: СтопКор

У свою чергу, адвокат Олени Думи Дмитро Касьяненко заявляє, що рішення правління суперечить рішенню суду і є незаконним.

«На сьогоднішній день існує заборона київського суду збиратись правлінню Фонду соцстрахування та приймати будь-які рішення щодо пані Думи особисто. Саме тому, будь-які рішення, прийняті сьогодні у цьому питанні є незаконними. Вона (Олена Дума, ред.) вже подала позов до суду про те, що дії правління Фонду суперечили законодавству ще коли її відсторонили від посади. На яких підставах її відсторонили – нам теж невідомо. Тобто, ніяких злочинів вона не скоювала, ніяких порушень трудового законодавства немає. Є певні її заяви, які вона подала до правоохоронних органів щодо порушень кримінальної справи, відносно осіб, які розкрадають гроші Фонду. Відповідні заяви були подані в НАБУ, СБУ, ДБР і в судах також розглядаються позови щодо незаконної діяльності Фонду соцстрахування та окремих осіб», – наголосив він.

 Ухвала суду за позовом Думи Фото: СтопКор
 Фото: СтопКор

Другие новости