В одну мить Ви можете стати власником компанії з багатомільйонним статком, навіть не знаючи про це. Як таке можливо, які наслідки це може мати для вас та хто за цим стоїть?
Герой мого розслідування Ярослав Сидоренко в одну мить став власником компанії з багатомільйонним капіталом. І ніби ж нічого особливого, якби не кілька важливих деталей. Сам Ярослав Миколайович – з неблагополучної сім'ї, має пристрасть до алкоголю, величезні борги за комунальні послуги, близько 150 тисяч гривень, і до того ж всього перед тим, як отримати бізнес, він сидів у в'язниці. Тож очевидно, що самостійно отримати компанію з багатомільйонним капіталом він не міг.
Але ж тоді постає питання: хто та чому зробив його власником прибуткового бізнесу. І ось тут починається найцікавіше. Володіючи підприємством впродовж майже двох років, Ярослав навіть не підозрював, що він мільйонер, оскільки просто-напросто не знав, що є власником компанії. У 2018 році через чорних реєстраторів його зробили директором, а потім й власником ТОВ "ЮА ЕСТЕЙТ" і за його підписом з компанії вивели майна на десятки мільйонів гривень. При цьому, як з'ясувалося, ані реєстратор, який нібито вносив зміни, ані нотаріус, яка нібито завірила документи, не робили цього.
До речі, проблема чорних реєстраторів і справді доволі поширена по всій Україні. Це підтвердив і адвокат постраждалої компанії "ЮА ЕСТЕЙТ" Олег Миронов.
"Це проблема, яка була створена Мін’юстом у свій час. Тобто під керівництвом колишнього міністра юстиції з метою начебто боротьби з рейдерством фактично була створена система глобального рейдерства, коли ключі доступу до реєстрів були надані безмежній кількості осіб.
Якісь комунальні підприємства в якихось селах по всій Україні – фактично невідомо хто отримав доступ до реєстру з можливістю вчинення будь-яких дій щодо реєстрації підприємств, щодо реєстрації нерухомого майна. І вони вже за гроші творили все що завгодно. Ці масштаби вражають просто. Це все було створено державою.
І в цьому випадку, я вважаю, варто звернути увагу, що коли власники дізналися про те, що були вчинені такі незаконні реєстраційні дії, вони у встановленому Мін'юстом порядку подали скаргу до міністерства з метою, щоб були негайно скасовані ці реєстраційні дії.
Замість належної реакції вони отримали неформальну пропозицію: ви нам заплатіть 60 тисяч доларів і реєстраційні дії будуть скасовані. Коли підприємство відмовилося, вони написали відписку, що нібито у вас кома не там стоїть, а ви не повідомили, чи звертались ви в суд, чи не звертались, тому ваша скарга не підлягає задоволенню. Ось так от діяв Мін'юст".
Та повернімося до того, як же Ярослава Сидоренка зробили власником підприємства. Щодо цього є кілька припущень. Перед тим, як наш герой потрапив до в'язниці, він загубив паспорт, а саме десь у 2017 році. І ось саме завдяки цим паспортним даним його й зробили директором компанії. Для того, щоб під прикриттям вивести все майно.
Проте як загублений паспорт Ярослава Миколайовича, який проживає в Києві, потрапив до рук злочинців, що провели всі незаконні дії щодо компанії в Харкові? В цьому випадку є кілька припущень. Одне з них наступне: саме його злочинці обрали як жертву, знаючи його непросту життєву ситуацію. І за викраденим паспортом підставили, щоб замести всі сліди від себе. Проте незрозуміло тоді, чому та як саме його віднайшли аж в Києві.
Та ось друге припущення цікавіше: паспорт Ярослава просто-напросто продали злочинцям. Можна припустити такий варіант, що в Україні існує база, за якою продають паспорти та персональні дані саме для таких шахрайських схем. Тобто будь-які загублені Вами документи можуть опинитися в руках злочинців, які використають дані заради власної вигоди.
Варто зауважити, що раніше Ярослава Миколайовича уже реєстрували незаконно власником ще однієї компанії. Та цікаво, що того разу підприємство знаходилося не в Києві, не в Харкові, а в зовсім іншому місті. Тож припущення щодо певної бази, за якою можна купити чужі документи, не такі вже й безпідставні.
Та, на жаль, достеменно невідомо, як ці події відбувалися насправді. З усім тим, тепер Ярослав може потрапити під пильну увагу правоохоронців, адже нібито саме за його підписом з підприємства вивели майна на десятки мільйонів гривень. Тож будьте пильними, адже за умови втрати документів Вас можуть підставити й Ви навіть не будете знати про це.
Докладніше про те, як учорашній в’язень та безхатченко з Києва за одну ніч став мільйонером, а у законних власників «віджимають» майно, і про те, хто насправді стоїть за рейдерським захопленням заводу на Харківщині, дивіться у нашому відеосюжеті:
https://www.youtube.com/watch?v=ptv_fvuF1kc&t=1084s