ПоддержатьУкраїнська

Вірменія, Сербія та Росія – на які країни рівняється Україна, приймаючи законопроект № 2413-а про передачу регулювання фінансового ринку до НБУ

StopCor
StopCor

StopCor

Вірменія, Сербія та Росія – на які країни рівняється Україна, приймаючи законопроект № 2413-а про передачу регулювання фінансового ринку до НБУ

21 листопада відбулась прес-конференція щодо законопроекту № 2431-а (більш відомий як СПЛІТ), який 22 листопада 2018 року Верховна Рада України планує розглянути у другому читанні. Законопроектом передбачається передати регулювання та нагляд за небанківським фінансовим ринком від Нацкомфінпослуг до Національного банку та НКЦПФР.

Даний законопроект означає "зачистку" всього ринку небанківських фінансових послуг, вступає у суперечність із законами та Конституцією України.

На думку генерального директора Української асоціації інвестиційного бізнесу Андрія Рибальченка, законопроект не має нічого спільного з реформуванням, як його намагаються представити автори.

"Цей законопроект пропонує лише механічний розподіл частково функцій Нацкомфінпослуг між Національним банком та НКЦПФР. Ми запитали, де таке ще існує у світі. Відповідь – це Вірменія, Сербія та Росія. Дивний вибір такого шляху. Ми не отримали відповіді, куди ми йдемо. Кажуть, що СПЛІТ – концентрація нагляду, але ж цього не відбувається, натомість здійснюється ще більший розрив функцій, ніж раніше. Тож у чому полягає концентрація – незрозуміло. Не може бути функції нагляду та функції регулювання/розвитку під одним дахом" – прокоментував він.

Також віце-президент Національної асоціації кредитних спілок (НАКСУ) Людмила Кравченко зазначила наявність недоліків у даному законопроекті.

"Велика вада – абсолютна відсутність будь-яких процедур і можливість НБУ як регулятора вирішувати питання власними нормативно-правовими актами. Зазначу, що президент України Петро Порошенко 20 вересня у зверненні до ВР наголосив що "режим одноосібної влади ні до чого доброго Україну не привів". Отже, для нашої держави буде краще не допускати монопольну діяльність будь-якого органу. Тож підкреслю, що ухвалення законопроекту 2413-а приведе до абсолютного свавілля на ринку фінансових послуг" – заявила вона.

https://www.facebook.com/stopcor.ua/videos/561710697576130/

На захист своєї справедливої позиції учасники небанківського фінансового ринку оголосили про проведення масштабної акції протесту під Верховною Радою України 22 листопада 2018 року (вул.Хрещатик, 4, конференц-зал).

Другие новости