ПоддержатьУкраїнська

Власники будівельних гіпермаркетів порушують закони, торгуючи в розпал карантину, – правозахисники

StopCor
StopCor

StopCor

Власники будівельних гіпермаркетів порушують закони, торгуючи в розпал карантину, – правозахисники

Олігархам закон не писаний? У розпал епідемії коронавірусної хвороби в Україні Уряд обмежив діяльність закладів торгівлі, що продають товари не першої необхідності. Та декілька будівельних мереж-гігантів продовжили працювати попри заборону. Чому штрафи та адмінвідповідальність не зупиняють комерсантів та як "Епіцентр" обходить закон? Розповідають юристи.

https://www.youtube.com/watch?v=j-d_p1lp7gI

У пресконференції на тему "Робота будівельних гіпермаркетів України в умовах епідемії COVID-19", що відбулася 9 квітня у столиці, взяли учать правозахисники ГО "Стоп корупції" Антон Клітний, Олександр Золотнюк та Юрій Цибенко.

Під час зустрічі її учасники обговорили, як заклади з продажу будматеріалів дотримуються карантину. Спікери наголосили, що власники великих торгових мереж мали б демонструвати свідому позицію у запровадженні протиепідемічних заходів, адже велике скупчення людей у гіпермаркетах сприяє поширенню інфекції. Йдеться, зокрема, про мережі "Епіцентр", "Леруа Марлен" та "Нова лінія".

Натомість до громадських організацій постійно надходять скарги від громадян про численні порушення умов карантину будівельними маркетами. Зокрема, "Епіцентр" продовжує продавати цемент та інструменти, що аж ніяк не є харчовими продуктами чи товарами першої необхідності. Обійти закон у торгових точках намагаються, встановивши так звані "острівці з продуктами".

"Нами були виявлені систематичні порушення постанови Кабміну №212. Зокрема, магазини "Епіцентр" на Кільцевій, Полярній у Києві, магазини у Броварах взагалі не запроваджували жодних обмежень на продаж. Інші гіпермаркети маніпулювали поняттями: зробили такі собі "онлайн-замовлення", забирати які люди мали у тих таки магазинах", – розповів Антон Клітний.

Правозахисиники констатували систематичні порушення постанови Кабміну будівельно-господарськими мережами

Нагадаємо, представники "СтопКору" провели рейд магазинами мережі та переконалися, що торгові центри вільно відпускають товари не першої необхідності офлайн, а скупчення людей у чергах до кас "Епіцентру" наражає відвідувачів на смертельну небезпеку. Загалом громадські активісти нарахували десятки порушень у будівельних гіпермаркетах.

За словами правозахисника Олександра Золотнюка, працівники магазинів у розмові з поліцією пояснювали, що не мають іншого вибору, ніж працювати із порушеннями, оскільки отримали безпосередній наказ керівництва забезпечувати виторг. Таким чином, за висновками юристів, "Епіцентр" просто використовує свої позиції на ринку будматеріалів та певну прихильність із боку Кабміну для заробляння в умовах епідемії, чим порушує антимонопольне законодавство України.

Зі свого боку ГО "Стоп корупції" обіцяє вжити усіх можливих заходів та готує звернення до правоохоронних органів, щоб ті притягли до відповідальності посадових осіб, причетних до виявлених активістами кричущих порушень.

Другие новости