ПоддержатьУкраїнська

Власників «Епіцентру» можуть оштрафувати на 170 тисяч гривень за недотримання умов карантину

StopCor
StopCor

StopCor

Власників «Епіцентру» можуть оштрафувати на 170 тисяч гривень за недотримання умов карантину

Кому війна, кому – мати рідна: поки пересічні підприємці, дотримуючись карантину, вимушено зачинені й зазнають збитків, «Епіцентр» потерпає від надмірної кількості клієнтів. Чому для одних заборони чинні й дуже жорсткі, а хтось інший продовжує заробляти, наражаючи на небезпеку відвідувачів? Чому донині немає обмежень для великих будівельних гіпермаркетів? Намагалася розібратись Алла Легеза.

https://www.youtube.com/watch?v=epAPKR4Bi1A&feature=youtu.be

Запити із цими питаннями представники «СтопКору» надіслали до КМДА, та відповіді поки не отримали. Надсилали запитання протягом кількох днів поспіль і на онлайн-брифінги міського голови Києва, але їх відверто ігнорували.

Зауважимо, що у двох містах України органи місцевого самоврядування змогли закрити гіпермаркети на час карантину. Відреагували на свавілля будівельно-господарських гіпермаркетів також працівники Держпродспоживслужби у Києві, які разом із правоохоронцями зафіксували низку порушень.

Серію заяв до поліції написали і правозахисники «Стоп корупції», хоча часто патрульні відмовлялися фіксувати протиправні дії, про що активісти вже повідомили до МВС.

«Якщо тут щось продається, і його не закривають, значить його не можна закривати. Хештегайте МВС, на все добре», — заявив журналістам патрульний поліціянт Ігор Сергієнко.

Натомість поліція Київської області повідомляє: все ж має намір притягнути до відповідальності керівників будівельно-торгових центрів. Адмінматеріали з описом порушень направлять до суду, мережі світить штраф до 170 тисяч гривень. Закрити гіпермаркети та звернути увагу Антимонопольному комітету вимагають і народні депутати.

 На думку депутатів, власників мережі слід оштрафувати

«Звичайно, має бути належне регулювання з боку Антимонопольного комітету. Я бачила рекламу нещодавно про те, скільки грошей «Епіцентр» спрямував на боротьбу з коронавірусною хворобою. Краще б вони зачинили магазини, які не повинні працювати, збираючи купу людей», — коментує представниця політсили «Голос» Інна Совсун.

Солідарний з нею й нардеп від «Слуги народу» Євгеній Брагер, який назвав дії «Епіцентру» несвідомою позицією власника, та наголосив, що потрібно оштрафувати мережу за недотримання умов карантину.

А опозиціонер Ілля Кива заявив, що монополія будівельних гіпермаркетів вигідна комусь із представників влади: власники мережі буцімто «заносять гроші».

«СтопКор» написав звернення до Кабміну, який дозволив працювати під час карантину відомим мережевим гіпермаркетам і продавати тільки товари першої необхідності. Усі зафіксовані порушення викладені в листі.

Тож наразі вимагаємо від Кабміну перевірити, чи законно працюють будівельно-господарські гіпермаркети та притягнути винних до відповідальності.

Другие новости