ПоддержатьУкраїнська

За час карантину «Епіцентр» додатково заробив 50 мільярдів, – експерт

StopCor
StopCor

StopCor

За час карантину «Епіцентр» додатково заробив 50 мільярдів, – експерт

Подвійні стандарти українського карантину: поки більшість власників дрібних крамниць потерпають від жорстких обмежень і неможливості заробити бодай копійчину, мережа гіпермаркетів – процвітає. Чому попри дозвіл продавати в магазинах тільки товари першої необхідності, в «Епіцентрах» по всій країні досі відпускають усе, чого клієнт забажає? З’ясовувала Алла Легеза.

https://www.youtube.com/watch?v=epAPKR4Bi1A&feature=youtu.be

Юристи наголошують: в умовах карантину найбільше страждає малий бізнес, олігархи ж тримаються на плаву.

«Тому що у нас «Епіцентр» працює, а він не є продуктовим магазином. «Леруа Марлен» у нас працює, а він теж не є продуктовим магазином. І товари для будівництва аж ніяк не є товарами першої необхідності», – зазначає правозахисниця Тетяна Ващенко.

«Стопкор» зафіксував десятки порушень правил торгівлі під час карантину майже в усіх «Епіцентрах» столиці.

 По всій Україні триває перевірка ''Епіцентрів'' активістами Ілюстрація: СтопКор

Виняток — тільки два київських гіпермаркети, де справді дотримувалися правил. У інших магазинах відомої мережі — жодних обмежень. Зокрема, в Одесі, Харкові, Львові та інших містах України в будівельних магазинах «Епіцентр» порушення ті ж: на касах — великі черги, люди часом без масок, і всі – з товарами для ремонту та оздоблення своїх осель.

Варто наголосити, що на вході до магазину, в якому активісти нарахували понад сотню людей, стояв стенд, де було чітко написано: залежно від завантаження кас, у магазин можуть зайти максимум 10 відвідувачів. Але тут навіть власних правил не дотримуються.

Підприємець Ігор Шевченко підрахував, скільки зароблять гіпермаркети на цій штучній монополії.

 Підприємець Ігор Шевченко

«Знайшов оборот «Епіцентру» за 2017 рік. Він склав 42 млрд грн. Припустімо, що через інфляцію оборот складе вже не 42, а 50 млрд грн. Під час карантину закрили шпалерний ринок, ринок «Юність», крамниці таких підприємців, як я. Нехай половина обороту – це «Епіцентр», половина – ми. Нас не стало. Куди споживачі пішли? Пішли туди. Відповідно у них уже буде оборот не 50 млрд, а 100 млрд грн», – коментує підприємець.

Другие новости