ПоддержатьУкраїнська

Британці можуть втратити можливість подорожувати в Україну без віз

StopCor
StopCor

StopCor

Британці можуть втратити можливість подорожувати в Україну без віз

За даними ЗМІ, вихід Великої Британії з ЄС означатиме введення візового режиму з Україною. Стало відомо, що Лондон сподівається на те, що Петро Порошенко дасть добро на продовження безвізу британцям. Однак українська сторона виступила  дещо іншою ініціативою.

Новину повідомляє "Європейська правда".

Українські журналісти дізнались, що після остаточного виходу Великої Британії з ЄС, громадяни королівства можуть втратити можливість подорожувати в Україну без віз. А саме з 30 березня 2019 року. Як відомо, у 2005 році тодішній президент України Віктор Ющенко скасував візові вимоги для всіх європейських держав.

"Тоді ніхто не уявляв, що один із членів Союзу забажає з нього вийти. Історія склалася інакше. 30 березня 2019 року Сполучене Королівство перестане бути членом ЄС. А отже, цього дня "безвіз Ющенка" перестане діяти для британських громадян", – відзначають автори.

Так, нинішній президент може підписати новий указ про безвіз для Великої Британії. Однак, як відомо, Велика Британія та Ірландія – європейські країни, які не дали добро на безвіз українцям у минулому році. Тому не виключено, що це питання для президента Петра Порошенка не буде пріоритетним.

Тим не менше, відомо, що посольство України запропонувало провести переговори з британським керівництвом щодо введення спрощеного візового режиму. Як відзначають автори статті, Лондон на такий крок не погодився, очікуючи, що український лідер, не бажаючи вступати у конфлікт, все ж підпише новий указ про повноцінний безвіз.

Як повідомлялось раніше, громадянам ЄС, які проживають у Великій Британії, дозволять залишитись у країні навіть після її виходу з союзу. Так, європейцям спростять процедуру отримання посвідки на проживання.

Другие новости