ПоддержатьУкраїнська

Бульдозерами – по подвір’ю: у Тернополі повідомляють про захоплення землі забудовником «Тернопіль-ПрестижБуд»

StopCor
StopCor

StopCor

Бульдозерами – по подвір’ю: у Тернополі повідомляють про захоплення землі забудовником «Тернопіль-ПрестижБуд»

На подвір’ї приватного будинку у середмісті Тернополя з’явилися бульдозери будівельної компанії «Тернопіль-ПрестижБуд», що зводить житловий комплекс по сусідству. Місцеві жителі розповідають про поширену схему рейдерського захоплення цікавих для забудови ділянок. Про це повідомив постраждалий місцевий активіст  Анатолій Лукащук.

 У Тернополі повідомляють про захоплення землі БК ''Тернопіль-ПрестижБуд'' Фото: СтопКор

Чоловік стверджує: земельна ділянка, що припала до ока забудовникам, на вул. Галицькій, 17/2, була в користуванні його давнього роду  300 років. За договором дарування 1982 року земля належала родичці Любові Лукащук. Та коли його родина взялась офіційно приватизувати ділянку, виявилося, що земля дивним чином опинилась у власності інших осіб.

«Перший раз у нас «відрізали» близько 10 соток ще 1973-го року: для розширення меж меблевої фабрики, що існувала по сусідству. Потім – у 1988-му році – ще 2 сотки. А в 2020-му виявилось, що забрали 16 соток. Залишився 1 метр біля хати», - розповідає Лукащук.

 Фото: СтопКор

Чоловік з’ясував, що землю у 2019 році міська рада виділила 85-річній бабусі на прізвище Дутка з маленького села у Заліщіиькому районі. Лукащук поспілкувався зі старенькою: з’ясувалося, що вона взагалі нічого не знає про приватизовані нею 16 соток землі в центрі Тернополя вартістю майже пів мільйона доларів, каже активіст. Потім родичі бабусі перепродали землю третім особам, і за короткий термін через низку перепродажів ділянка опинилась у Святослава Лебонтова – засновника ТОВ «Тернопіль-ПрестижБуд», який за дивним збігом будує житловий комплекс по сусідству.

 Схема захоплення ділянки у Тернополі. Фото: СтопКор

Цікаво, що пан Лебонтов за сумісництвом є депутатом Тернопільської обласної ради і головою комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, архітектури, будівництва, транспорту, енергетики, дорожнього та житлово-комунального господарства.

У результаті – бульдозери «Престижбуду» заїхали на подвір’я Лукащуків, повалили паркан та розпочали нищити кількасотлітній сад. Анатолій Лукащук кинувся захищати територію обійстя та викликав правоохоронців. Натомість сили виявились нерівними, пенсіонер отримав стусанів від працівників компанії-забудовника. До того ж поліція, яка приїхала за його викликом, склала протокол про порушення… на самого пенсіонера.

 Фото: СтопКор

Тернополянин каже, що рейдерська схема у місті поширена: до нього звернулися вже кілька постраждалих від свавілля забудовника. Землю пенсіонерів передають підставним особам, які через низку змін землевласників передають ділянку забудовнику.

«Поряд із нашим будинковолодінням на вул. Енергетичній, 5 зводять багатоповерховий житловий будинок, забудовник — «ПрестижБуд». Документи на будівництво, а саме дозвіл Тернопільської міськради за підписом Тернопільського міського голови Надала С.В., виготовлено із порушенням чинного законодавства та носить ознаки фальсифікації та підробки документів. Підтвердженням того є беззаперечний факт відсутності документопоходження меж сусідніх землекористувачів», - зазначено у заяві місцевих жителів до прокурора Тернопільщини.

Крім того, як розповіли місцеві жителі, забудовник не має необхідних дозволів на будівництво багатоповерхівок, адже не змінив цільове призначення землі.

 Фото: СтопКор

«Поряд уже звели три 10-поверхові будинки. Утім ділянка — під індивідуальне будівництво і обслуговування приватного будинку, можна будувати щонайбільше 2 поверхи, але аж ніяк не 10»,  – зазначає тернопільський активіст.

Також він зауважив, що  забудовник не проводив громадських слухань, а на місці будівництва навіть відсутній інформаційний стенд. А отже жителі прилеглих будинків не розуміють, на якій саме площі планують збудувати житловий квартал.

Цікаво, що ТОВ БК «Тернопіль-ПрестижБуд» заснована 10 років тому зі статутним капіталом у 1500 грн.

 Фото: СтопКор

«Компанія-забудовник зареєстрована у Києві на вул. Маршала Якубовського, 7. Я приїхав до столиці та навідався за адресою реєстрації «ПрестижБуду». Натомість там про жодну будівельну компанію ніколи не чули», - розповідає активіст.

За інформацією від місцевих жителів, поліція не реагує на заяви громадян. Тернополяни підозрюють корупцію.

Зазначимо, раніше «СтопКор» повідомляв про те, що ексзаступник Тернопільської облради, а нині депутат Олег Валов погрожував редактору тернопільського видання “Береж.Інфо” Володимиру Якимову. Журналіст оприлюднив аудіозапис погроз на його адресу. Після публічного розголосу поліція викликала обранця на допит.

Другие новости