Журналістам стали відомі очевидні факти, коли слідчі Державного бюро розслідувань, намагаючись догодити замовникам кримінальних проваджень, грубо порушують норми закону та права та інтереси громадян.
Наразі ДБР намагається запрактикувати проведення обшуків без ухвали слідчого судді та навіть без постанови прокурора, як ніби-то невідкладних, та вилучення під час таких обшуків речей, які не мають жодного відношення до суті кримінального провадження, в якому проводився обшук.
При цьому, як журналістам прокоментував партнер відомої юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Роман Марченко, згідно з частиною 3 ст. 233 КПК України дійсно передбачене право слідчого, прокурора до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи. Однак такі дії можливі лише у виключних невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.
Але, вочевидь, коли мова йде про великі кошти, ДБР «закон не писаний». Так, наприклад, працівниками Територіального управління ДБР 9 січня 2020 року було проведено обшуки у помешканнях працівників ПАТ «Київметробуд» у кримінальному провадженні, зареєстрованому ще в 2019 році. При цьому ні про рятування життя людей та майна, ні про переслідування осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, не йшлося, адже, як мінімум, жодній особі у справі підозра не винесена!
Як нам стало відомо, за вказаним фактом вже подані відповідні заяви про порушення кримінальних проваджень щодо зловживання владою працівниками Територіального управління ДБР, яким, сподіваємося, буде надано відповідну оцінку.
Але лишається важливе питання - чи стане співучасником злочину суддя, до якого звернуться ДБР-ці за «узаконенням» такого незаконного обшуку «заднім числом»?
І головне питання – так тепер суспільству слід бути готовим до того, що в будь-який момент до будь-якого житла будуть ломитися поліціянти без дотримання закону – без ухвали слідчого судді?
Відповіді на ці питання можуть як зупинити подальше проведення ДБР незаконних обшуків без ухвал судів, так і надати «зелене світло» очевидному порушенню прав громадян.
Як повідомив СтопКор голова Наглядової Ради ПАТ «Метробуд» Олег Токарев акціонери намагаються змінити керівництво підприємства, яке наразі здійснює розкрадання цільових коштів, виділених для будівництва столичного метро. Тільки за останній місяць на «фірми-прокладки» було виведено понад 10 млн доларів США, що вже поставило під загрозу своєчасне будівництво метро на Виноградар.