ПоддержатьУкраїнська

Лукашенко готовий піти у відставку: що відомо

Владимир Садыков
Владимир Садыков

Редактор ленты новостей

Лукашенко готовий піти у відставку: що відомо

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий піти у відставку, однак цьому мають передувати декілька умов. За його словами, це станеться "коли Захід припинить чинити тиск на країну, а її суверенітет буде гарантований".

 Президент Білорусі Олександр Лукашенко Фото: rusnewstoday-24.ru

Так, на питання журналіста американської телекомпанії "CNN" щодо відставки він відповів:

"Клянуся, я не збираюся бути президентом навіть до смерті. Клянуся. Все буде залежати від ситуації в Білорусі. Якщо ви, ваші патрони на Заході не втручатимуться звідки завгодно в нашу ситуацію і ми будемо відчувати себе впевнено і спокійно, як суверенна незалежна держава як народ, який заслужив бути суверенною і незалежною, повірте, все трапиться раніше, ніж ви думаєте".

Лукашенко додав, що президентом може бути людина стільки, скільки вона забажає і як її обере народ, але "якщо людина здорова і може керувати країною", передає "БЕЛТА".

Для довідки: Олександр Лукашенко прийшов до влади 10 липня 1994 року (в один день із початком першого терміну Леоніда Кучми) на хвилі обіцянок боротьби з корупцією. Ці вибори в Білорусі досі лишаються єдиними, визнаними міжнародною спільнотою як незалежні і демократичні.

Однак уже за два роки Лукашенко провів референдум, який із президента як очільника виконавчої гілки влади зробив його фактично одноосібним керівником Білорусі. Він отримав право видавати президентські укази, які мали вищу вагу за ухвалені парламентом закони, призначати практично всіх міністрів, а також – формувати ЦВК.

Другие новости