Національна поліція викрила одразу три схеми по зміні виборчої адреси громадян у трьох регіонах: Одеській, Житомирській і Тернопільській областях. Повідомляється, що лише на одній адресі правопорушники реєстрували до 300 осіб.
Про це повідомляє пресслужба Національної поліції.
"Співробітники Департаменту захисту інтересів суспільства і держави спільно зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції викрили осіб, які штучно збільшували кількість виборців у межах окремих виборчих дільниць. Правопорушення виборчого законодавства поліцейські зафіксували в Одеській, Житомирській і Тернопільській областях", - йдеться у повідомленні.
Також у поліції розповіли, що під час слідчо-оперативних заходів поліцейські встановили, що зловмисники здійснювали зміну виборчої адреси значній кількості осіб та подавали заяви до Державного реєстру виборців про зміну місця голосування. На одній адресі фігуранти реєстрували від 50 до 300 осіб. Заяви про зміну місця голосування надавалися як у паперовій, так і в електронній формі.
Зокрема в Одеській області для подачі заяви в електронній формі зловмисники використовували цифрові підписи громадян, які були отриманні шахрайським способом. А в Тернопільській області декан одного з ВУЗів організував «схему» серед студентів, які змінювали виборчу адресу за грошову винагороду. До того ж, перереєстрацію і подачу заяви в електронній формі до органу введення Реєстру здійснювали у приміщенні університету.
На території Житомирської області фігуранти збирали персональні дані громадян та за грошову вигоду змінювали їх виборчі адреси.
“21 жовтня працівники Департаменту захисту інтересів суспільства і держави спільно зі слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора провели 11 одночасних санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях та за місцями мешкання фігурантів на території Одеської, Житомирської та Тернопільської областей.
У результаті поліцейські вилучили документи, мобільні термінали та комп’ютерну техніку, з якої вносилися неправдиві відомості у бази даних Державного реєстру виборців. Усю техніку направлено на експертизу”, - додали у поліції.
За даними фактами тривають слідчі дії.
Зазначимо, напередодні виборів по всій Україні діють подібні схеми для підкупу громадян. Кандидатам потрібно враховувати, що такі дії караються статтею 158 Кримінального кодексу (Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікація відомостей Державного реєстру виборців) і караються позбавленням волі на термін від одного до десяти років.
Як повідомляв “СтопКор” раніше, поліція вже відкрила 448 справ щодо виборчих порушень.