ПоддержатьУкраїнська

“Можуть записати в “коломойські війська”, – Бочкала про девелопера Ніконова

StopCor
StopCor

StopCor

“Можуть записати в “коломойські війська”, – Бочкала про девелопера Ніконова

За позицію, що зміцнення курсу гривні – великий злочин проти країни, власника KAN Development Ігоря Ніконова можуть записати в “коломойські війська”. Таку думку висловив координатор ГО “Стоп корупції”, заслужений журналіст Роман Бочкала на сторінці у Facebook.

 Роман Бочкала Фото: СтопКор

“Сьогодні відомий девелопер Ігор Ніконов написав у “Економічній правді”, що зміцнення курсу гривні – великий злочин проти країни. Завтра, мабуть, його теж запишуть у «коломойські війська». Але з власником KAN Development важко не погодитись. Це ж очевидні речі”, – написав він і процитував Кінаха та Данилишина.

“Обмінялись думками на цю тему з головою Українського союзу промисловців і підприємців Анатолієм Кінахом та Головою Ради НБУ Богданом Данилишиним. Не буду нічого казати від себе. Краще процитую людей, тямущих в макроекономіці.

Кінах (президент Українського союзу промисловців і підприємців – ред.)

 Анатолій Кінах

Зміцнення гривні відбувається шляхом спекулятивного капіталу. Це не ознака зросту економіки. На жаль. Індекс промисловості в районі нуля. Шостий місяць зниження. Стрімко погіршується торговий баланс. Приклад. Імпорт сиру зріс на 180 відсотків. Імпорт вершкового масла – на 850%. І це не детінізація митниці. При цьому прибутки банків зросли до 350 відсотків на місяць. Аномалія. В будь-який момент може початися стрімка девальвація. Реальні інвестиції в економіку на рівні статистичної похибки. А спекулятивні гроші як прийшли, так можуть і піти.

Данилишин (голова Ради Національного банку України – ред.)

 Фото: Facebook Богдан Данилишин

Підтвердив тезу про надприбутки банків у 350% при «лежачій» економіці. Збагачення банківського сектору відбувається внаслідок ОВДП. Саме під гарантовані дивіденди з облігацій внутрішньої держпозики й заводяться сумнівні гроші. Той самий спекулятивний капітал. Тому на ринку купа зайвого долара. Бо цінні папери купуються за гривню. Але правління Нацбанку з початку року поповнило резерви лише на 5 млрд $, а могло на 25. Щодо курсу. Закладали у держбюджеті на цей рік 29,4. Зараз за фактом 23,8. В результаті бюджет недоотримає шалені гроші через зміцнення грн. “Це злочин проти держави. НБУ не регулює це питання”. Аграрники закуповувалися задорого, тепер продають задешево. Це стосується всіх експортерів. Всієї економіки. Тобто всіх нас. Наслідки відчуємо навесні”.

Другие новости