ПоддержатьУкраїнська

"Підручник з математики в шкільному туалеті викурила", – голова "Фінансового майдану" про Рожкову

StopCor
StopCor

StopCor

'Підручник з математики в шкільному туалеті викурила', – голова 'Фінансового майдану' про Рожкову

Святковий у Вас лонгрід вийшов, Катерино Вікторівно. Просто бразильський фестиваль. Жити стало краще, жити стало веселіше. У колгоспі останнього коня під ніж пустили, а в газеті "Правда" – "Наздогнали та навіть перегнали!!!". А не заслабо по пунктах і з конкретикою з життя?..

''Підручник з математики в шкільному туалеті викурила'', – голова ''Фінансового майдану'' про Рожкову

1️⃣ Зниження інфляції, а відтак і зниження ставок банків.

Саме жорстка монетарна політика, за яку нас довго критикували, дало змогу досягти інфляції за підсумками 2019 року в обсязі 4,1%. І перемога не лише в тому, що інфляція потрапила в цільовий діапазон, а й у тому, що вона стала прогнозованою.

Завдяки цьому облікова ставка в минулому році була знижена до 13,5%. Відповідно знижуватиметься і вартість фондування банків. За нашими розрахунками, дві третини від вартості кредиту залежить саме від вартості фондування, яка вже починає знижуватися.

Інфляція, кажете, знижується? А це ви з яких саме показників взяли? З поетапного зростання ціни на газ і електроенергію, підвищення прайсів практично на всі послуги, підвищення оплати на проїзд у залізничному і громадському транспорті, або зі зростаючої вартості медикаментів зниження інфляції визначається?.. Можливо, ціни на основні харчові продукти стабілізувалися або вартість бензину у зв'язку з падінням курсу долара оптимізувалась?!! Не інакше як різке збільшення випуску ОВДП на зниження інфляції вплинуло! Вельми професійно з вашого боку прокинутися і ввіреною вам владою оголосити інфляцію такою, що знижується, а головне – прогнозувати. Все одно, що рибу м'ясом назвати.

2️⃣Забезпечено фінансову стабільність. Банківський сектор нині в дуже гарній формі: достатня капіталізованість, висока прибутковість, відсутність банкрутств банків упродовж 2-х років (ВТБ, який згортався, не рахуємо). Про сприятливу ситуацію у фінсекторі можна говорити довго.

Дуже порадувала новина про високу прибутковість українських банків і загальне сприятливе середовище у фінсекторі. Ось тут – вірю! ВІ-РЮ)))

На чистоту: під пильною і невсипущою турботою НБУ у банківській системі про реальні збитки ніколи й не йшлося! Щоб в Україні й банки та зі збитками – фейк чистої води))) Але якщо вже заговорили про високий прибуток банків, пісня про катастрофічні збитки, заподіяні іпотечними позичальниками – взагалі не в ноти. Визначмося: банки з прибутками або у збитках?.. А то як в анекдоті: "Як твої справи? – Залежно від того, з якою метою ти цікавишся!"

3️⃣Висока ліквідність. Коли у нас, з одного боку, є позичальники, яким потрібні гроші, з другого - ставки, які знижуються, а з третього – банки, готові кредитувати, нам потрібен четвертий важливий компонент – наявність у банків коштів для кредитування. А їх у банках сьогодні більш, ніж достатньо, ліквідність системи – більше 230 млрд грн.

Радує, що у банків з'явилися кошти для кредитування. Причому більше ніж достатньо. Звідки, соромлюся запитати, вишукали кошти?.. Лише вчора усі над збитками ридали та про допомогу у держави молили, а сьогодні вже всі з прибутком і з надлишками коштів – дивні справи твої, Господи! Непокоїть усе те ж наболіле питання: якщо все у банків так добре, чому ж не піти валютним позичальникам назустріч, чи не домовитися з ними обопільно? Чому ж вкладникам їхні кревні не повернути? Викручуєтесь, Катерино Вікторівно, на літеру "пі", не червоніючи, коли звинувачуєте у всіх бідах валютних позичальників. Он і кошти зайві є, а все мало вам, не заспокоїтеся, доки останнє не повіднімаєте у простих людей. Щоб зайві кошти для кредитування з'явилися. Аби далі грабувати.

4️⃣ Капітал. Нині банки мають запас капіталу для нарощування кредитного портфеля. Результати останнього стрес-тестування підтвердили, що за базовим сценарієм банкам труднощів можна не боятися.

Банки труднощів не бояться і кредитні портфелі можуть нарощувати? Ну так, посилимо портфелі, створимо штучні труднощі, зливатимемо кредити за копійки фіктивним факторинговим компаніям, наб'ємо кишені й коштом держави, і коштом позичальників, ще й з поручителів в три шкіри здеремо. А потім банк збанкрутує. Або ні, ще кредитів роздамо. Банки ж труднощів не бояться. Труднощі за визначенням і суттю – на плечах позичальників.

5️⃣Зарезервованість проблемних кредитів. Наша спільна з банками робота над зниженням впливу портфеля непрацюючих кредитів на банківську систему дає свої результати. Адже хоча частка таких кредитів залишається високою, вони вже давно повністю зарезервовані в банках, а отже, більше не відтягують ресурс, який можна спрямувати на кредитування.

Хоча це не означає, що не потрібно проводити подальшу роботу зі зниження їх рівня, адже розчищення балансів підвищить ефективність і прибутковість банків.

Проблемні кредити більше не проблема для банку??? Відповідаєте??? Присягніть!))) Дуже хочеться на ділі й на конкретних прикладах!

Колись представники правоохоронних органів труп зі свого району вивозили та підкидали до сусіднього – і ось це вже не проблема їхнього району, а отже, і не їхня особиста. Злив банк кредити факторингу – і ось уже проблемних кредитів у банку немає! А що?!!.. Вибиті двері, викинуті на вулицю діти, суїциди – це вже не проблема банку, у банку більше немає проблемних кредитів. Чистенько так, охайно виходить. Настрій весняний, пташки співають, сонечко гріє. На вулиці з боку банків. А на боці позичальника – земні муки пекла. Довічні. Безнадійні.

6️⃣Створення умов для МСБ. Не відкрию Америки, якщо скажу, що саме МСБ у багатьох східноєвропейських країнах було рушійною силою для зростання економіки.

Що зробили ми для цього сегмента? Наприкінці року ми спростили умови кредитування банками ФОПів, а саме переглянули портфельний підхід для їх оцінки. Вже в цьому році розпочато програму Уряду "Доступні кредити. 5-7-9%", у розробленні якої ми брали активну участь.

Малий і середній бізнес ви та ваші колеги надовго, якщо не назавжди, відвернули від послуг банків не лише драконівськими умовами кредитів, але й неповерненням депозитів і грошей з їхніх рахунків. Свого часу ці люди довірилися державі, повелися на вміло розставлені приманки НБУ, а у підсумку залишилися без майна і грошей на рахунках в банках. Ледве цей самий малий бізнес підіймає голову, його тут таки втоптують новими законами та поборами. Поверніть юрособам кошти, які зависли на рахунках збанкрутілих банків, надайте їм адекватні умови для викупу свого заставного майна, а потім сподівайтеся на нього. Наївно і нелогічно розраховувати на того, у чию спину самі ж встромили сокиру.

7️⃣Закони. Крім законів про спліт, захист прав споживачів фінпослуг, фінансову реструктуризацію, минулого року почав працювати важливий новий Кодекс про банкрутство, який вперше дав можливість фізичним особам в Україні оголошувати банкрутство, а також набрав чинності закон про захист прав кредиторів.

Спростити роботу банків з клієнтами покликаний новий Закон "Про фінмоніторинг". Адже для банків це передусім перехід до ризик-орієнтованого підходу, а для бізнесу – зменшення "паперового" навантаження.

ОООООООООО))))) Давайте на чистоту: всі ініційовані, проголосовані та вийшли у світ, зокрема й з вашої легкої руки закони спрямовані виключно на ЗАХИСТ ПРАВ КРЕДИТОРІВ. Яку б назву не мали закони, суть у них одна: позичальник ніщо, кредитор – ВСЕ. Ласкаві й цинічні вбивці ваші закони. Всім, абсолютно всім споживачам фінансових послуг наполегливо рекомендую вивчити закони, які набрали чинності з 2016 року. За поточного законодавства позичальниками можуть стати тільки смертники-камікадзе.

Добре попрацювали, Катерина Вікторівна, бездоганно.

За кріпосного права хоча б Юр'єв день був. Кодекс про банкрутство фізичних осіб – це просто вишенька на торті вашої законотворчості. Вичавити у людей останні соки, забрати останнє, як прокажених виставити разом з сім'єю під паркан з клеймом "Банкрут". Дітей, старих – усіх. За що? А за довіру, за що ж іще!!! Як вірити державі, яка на ходу змінює правила гри, яка своїх слів не тримає, яка навіть Конституцією як дишлом крутить? Про який міцний фундамент можна говорити, якщо жоден інститут влади жодного разу позичальникам руку допомоги не простягнув, але регулярно стілець з-під ніг вибиває. Чи ви знаєте конкретні приклади допомоги позичальникам?..

8️⃣Наявність якісних позичальників. Йдеться про позичальників, які нормалізували боргове навантаження після кризи. Також з’являються нові підприємства, які швидко зростають. Звітність бізнесу стає дедалі більш прозорою. Також у банків з’явилися додаткові опції для перевірки свого клієнта, наприклад через Кредитний реєстр НБУ.

Якісні позичальники, я так розумію, це акціонери комерційних банків, яким під завісу щедрою жменею відміряли державне рефінансування. Прозорі та якісні позичальники, судячи з обсягів виданих кредитів, це підставні особи з фіктивними заставами й неодноразово перепроданими бізнесами? Хто завгодно, лише не той, хто з кров'ю і з потом відносив до банку все до останньої копієчки, шкіра та кістки, аби все по закону. Таких ви записали в категорію недобросовісних і ховаєте заживо як у прямому, так і в переносному сенсі.

9️⃣Припинення пов’язаного кредитування. Ця банківська практика залишилась у минулому. Відтепер банки можуть більше ресурсів спрямувати на кредити ринковим компаніям, а не на бізнес своїх власників.

Пореготала від душі. Лагун гроші вже повернув?І Живаго?))))

?Розширено перелік об'єктів застав. У минулому році відбулися майже революційні зміни в регулюванні кредитних правовідносин. Було запроваджено новий спосіб забезпечення за кредитами— право довірчої власності. Також активніше банки кредитують під аграрні розписки.

Епоха рейдерства на світанні. Нова сторінка. І закони під неї акуратно прописали, буквально під лінієчку. Зараз ринок землі відкриють – і понеслась. Ну що, аграрії, готові повторити "подвиг" валютних позичальників? Капкани по периметру розставлені, мисливці до загону готові. Рожкова ось солоденько заспівала у шлюбних гонах. І що, багато збожеволілих позичальників за кредитами ломанулись?))

І про перепони:

1️⃣Номер один – це недореформована судова система та правоохоронні органи. Недарма на презентації Стратегії-2025, наші партнери назвали це головним ризиком для кредитування, а в опитуванні про системні ризики банки та небанківські фінустанови щоразу називають цей ризик найбільшим. На жаль, зрушення в цьому напрямі досі незначні.

Ви вже зробили все, щоб перекрити середньостатистичному українцеві доступ до правосуддя. Розмір судових зборів перевищує всі мислимі й немислимі людські можливості. Домагатися своїх законних прав у суді можуть тільки дуже, дуже і дуже заможні люди, якими в нашій країні є лише корупціонери й ті, хто з ними пов'язаний. Судова реформа цілком і повністю захистила інтереси великого капіталу і зробила абсолютно безправним народ України. Для простих працівників двері до суду закриті. Зачинені. Немає грошей – немає правди. Хоча, можна ж завжди в кредит взяти. Щоб за судовий збір заплатити. Тут вже можна сміятися.

2️⃣Недостатня кількість прозорих позичальників із якісною фінансовою звітністю. Це залишається великою проблемою, адже навіть платоспроможні підприємства часто працюють непрозоро, в тіні, а для банків такі позичальники несуть вищі ризики, що відображається на вартості кредитів та бажанні банків узагалі уникати таких компаній.

Непрозорі позичальники – це у нас, по ходу, вся країна вже завдяки вам виходить? Так навіщо кредити їм даєте, непрозорим позичальникам? Щоб далі за вашою схемою???

3️⃣Окремо скажу про іпотеку. Ключова проблема - це непрозорість ринку та його недостатня врегульованість, особливо в частині відносин інвестор –забудовник. Я вже казала, що потенціал іпотеки величезний, але він реалізується лише за умови, що будуть відомі кінцеві бенефіціари забудовників, схеми їх фінансування, а рівень захисту інвесторів підвищиться.

А чому окремо не скажете про непрозорість валютної іпотеки? Напишіть, щоб поміркувати, дуже хочеться вашу думку з цього приводу почути, арифметику подивитися. Давайте, не соромтеся: з якого переляку фізособам почали кредити у валюті втюхувати, як ринок нерухомості штучно кредитами підігрівали, де валюту банки брали, як народ свої нещасні однушки-двушки виплачував, в якій халепі опинився і чому, як на вулицю ви їх будете виселяти під милим приводом Кодексу про банкрутство. Тут детальніше хочеться. А то якось примітивно і бідно. Розвиньте тему.

Платила людина, платила, платила, платила – і пшик.... Банкрут без даху над головою. ЄДИНОГО, до слова!!! Нове вже не купить – банкрут він. Є рішення для таких ситуацій? Газова камера чи крематорій?..

4️⃣Високі витрати банків на стягнення застави.

Цей пункт тісно пов’язаний із першим пунктом у списку перешкод. Його варто виділити окремо, адже витрати, які несуть банки, намагаючись не лише стягнути, а й реалізувати заставу, аби повернути видані кошти, є настільки значними, що змушують кредиторів дуже прискіпливо вивчати позичальника і знижують "апетит" до ризику.

Порвали під завісу. ВИСОКІ ВИТРАТИ БАНКІВ НА СТЯГНЕННЯ МАЙНА??? !!! Ви марите?.. Злив колекторам за 5% вартості – це шалено високо!!! Просто вкрай!!! З позичальником про такі умови домовлятися – не "за поняттями", позичальника ви будете до канадського кордону гнати, гнобити, топтати, таврувати, а в підсумку 2-3% "іноземним інвесторам" – і рибка в сітці. Таке відчуття, що підручник з математики ви в шкільному туалеті викурили... І серце з душею в унітазі спустили. Жадібність і навіть кровожерливість – замість серця і душі. Цинізм і лицемірство. Не по-християнськи на поминках веселитися. Та що ж це я дійсно? Де Бог і де ви...

Не ображуся, якщо зглянетеся і розділите нашу дискусію. Важливо знати Вашу думку. Не на шпальтах газети "Правда", а на багатостраждальній землі колгоспу, де останнього коня прирізали, і дуже безнадійне завтра настає. Нам би ваш оптимізм і весняно-теплий настрій. А то гнітить перспектива жовтня 2020 року і похмуро у нас на душі, сумно…

Другие новости