ПоддержатьУкраїнська

Польський закон про "злочини" ОУН-УПА відіб'ється на українських заробітчанах

StopCor
StopCor

StopCor

Польський закон про 'злочини' ОУН-УПА відіб'ється на українських заробітчанах

Олег Панькевич попередив, що заборона у Польщі "бандерівської ідеології" матиме наслідки для українців, які працюють у цій країні. Він застеріг, що заробітчани будуть у небезпеці.

Новину передає "Преса України".

Голова фракції ВО "Свобода" у Львівській обласній раді Олег Панькевич відреагував на прийнятий Сеймом Польщі закон, який визначає українців як "злочинних націоналістів" та "колаборантів Третього рейху". За його словами, Польща демонструє ознаки "ксенофобії". Він також додав, що військова агресія РФ повинна вчити українців, що себе треба поважати.

Депутат застеріг, що українським заробітчанам у Польщі варто очікувати змін. Він передбачає, що українці почуватимуть себе не дуже комфортно та будуть у небезпеці.

"Минулого року ми мали приклади ворожості щодо українців і це може продовжуватись", – додав він.

За словами Панькевича, українська влада винна у тому, що у Польщі поширюється антиукраїнська істерія. Він наголосив, що випускати одні лише заяви за мало. Так, необхідно діяти.

"До прикладу, Львівській облраді потрібно прийняти Програму вшанування жертв окупаційних режимів. Такий проект рішення є, але ця рада за нього не проголосувала. Ми вважаємо, що потрібно фінансувати науковців, які б досліджували польсько-українську історію. На жаль, Президент України та голова Верховної ради відмовчуються і нічого не говорять", – розповів депутат.

Він також вважає, що якби подібні закиди відбувались до Німеччини чи інших країн, європейські лідери діяли б точно не так, як наразі український.

Нагадаємо, у Польщі прийняли закон, згідно з яким підтримка чи пропаганда дій ОУН та УПА каратиметься штрафом чи позбавлення волі. Таке ж покарання чекає на людей, які згадують про "польські табори смерті" у не вигідному для країни світлі. Крім того, у документі Галичину називають "Малопольщею".

Другие новости