ПоддержатьУкраїнська

Українці обиратимуть собі лікарів у квітні

StopCor
StopCor

StopCor

Українці обиратимуть собі лікарів у квітні

Уляна Супрун попередила українців про початок впровадження реформи медицини. Вона пояснила, як люди отримуватимуть меддопомогу за її пропонованими правилами.

Про це вона написала на своїй сторінці у соцмережі.

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що вчора, 30 січня, набув чинності головний закон медичної реформи. Мова йде про Закон 2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

"Наше здоров'я, життя, гідність тепер на першому місці", – прокоментувала вона подію.

За її словами, у реформи є трирічний план. У 2018 році зміняться  послуги у сімейних лікарів, педіатрів та лікарів загальної практики. Вона також заявила про створення Національної служби здоров'я України (НСЗУ). За словами Супрун, ця служба платитиме за кожну послугу. Крім того, американка анонсувала появу медстраховок Служби Здоров'я.

"З цією страховкою пацієнт зможе піти в будь-який медичний заклад, що має контракт з НСЗУ. Для держави немає ніякої різниці чи це буде комунальний заклад чи приватний — бо приватний бізнес так само є частиною держави. Головне, щоб в ньому якісно надавали медичні послуги", – розповіла Супрун.

Вона наголосила, що українці отримуватимуть допомогу не залежно від їх місця реєстрації та зможуть обрати собі лікаря самостійно. Обирати лікарів українські пацієнти почнуть з квітня поточного року.

"Медичні заклади зможуть підписувати договори та угоди з підрядниками й – на що давно чекали лікарі – зможуть відмовитись від тарифної сітки, почати оптимізувати витрати та нарешті піднімати зарплатню лікарям", – також зауважила Супрун.

За її словами, така практика допоможе "скасувати рабство".

Другие новости