ПоддержатьУкраїнська

Порошенко затвердив важливий екологічний закон

StopCor
StopCor

StopCor

Порошенко затвердив важливий екологічний закон

Президент України Петро Порошенко затвердив своїм підписом закон України "Про оцінку впливу на навколишнє середовище", який був відправлений на доопрацювання Верховній Раді з пропозиціями від глави держави. Згідно з цим документом, Україна повинна дотримуватися передбачених ним екологічних норм в рамках міжнародних зобов'язань.

Новину повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

"Закон встановлює правові та організаційні засади здійснення оцінки впливу на навколишнє середовище та забезпечує виконання Україною міжнародних зобов'язань в рамках Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища", – йдеться в повідомленні.

Документом чітко визначено область застосування оцінки впливу на навколишнє середовище: нафтопереробні та газопереробні заводи, теплові й атомні електростанції, хімічне виробництво, будівництво аеропортів, аеродромів, автомобільних доріг і гідротехнічних споруд морських і річкових портів і т. п.

Відповідно до закону, громадське обговорення в процесі оцінки впливу на навколишнє середовище проводиться з метою виявлення, збору та обліку зауважень пропозицій громадськості до діяльності.

Крім того, документом прописана відповідальність за порушення законодавства про оцінку впливу на навколишнє середовище, а також тимчасова заборона (зупинення) та припинення діяльності підприємств у разі порушення ними законодавства.

"Реалізація норм закону забезпечить впровадження належної процедури оцінки впливу на навколишнє середовище і буде сприяти прийняттю обґрунтованих рішень про плановану небезпечну діяльність, врахування інтересів зацікавленої громадськості, гарантування права на безпечне навколишнє середовище та здійснення належної оцінки ризиків для інвестицій і т. п.", – додали в прес-службі.

Нагадаємо, найбільш забрудненим містом в Україні є не Львів, де не можуть впоратися з утилізацією великих обсягів сміття, а промисловий гігант Кривий Ріг, стверджують екологи. Незважаючи на великі кошти, які витрачає влада і підприємства на поліпшення екологічної ситуації, в тутешньому повітрі все одного зберігається високий рівень промислового пилу.

Другие новости