ПоддержатьУкраїнська

Скандал в мас-медіа: сюжет українських медійників потрапив на екрани пропагандистських російських новин

StopCor
StopCor

StopCor

Скандал в мас-медіа: сюжет українських медійників потрапив на екрани пропагандистських російських новин

Сюжет, відзнятий на кордоні на тему безвізу українськими телевізійниками-фрілансерами, потрапив на екрани пропагандистських російських новин. Через це вибухнув скандал, оператор звільнився та пояснив, що не знав, для кого знімає.

Новину повідомляє "Преса України".

Оператор каналу "Україна" Василь Скопик і фрілансер Наталія Трофімова зняли сюжет про безвіз для пропагандистського каналу Russia Today

Про це у Facebook  повідомила журналіст Вікторія Балицька.

"Те, що сьогодні відбулося, я особисто вважаю державною зрадою. Двоє наших співгромадян, львів'ян, Василь Скопик і Наталія Трофімова (фрілансер) видали себе за журналістів ТРК "Україна" і зробили маніпулятивний матеріал про безвіз для "Раша Тудей", – написала Балицька.

За її даними, ці двоє обдурили прес-секретаря прикордонної служби.

Оператор ТРК Україна Василь Скопик заявляє, що не знав, що його відео потрапить на Russia Today і написав заяву про звільнення з телеканалу "Україна" через цей сюжет.

"Я надав всю вичерпну інформацію разом з відзнятим матеріалом службі розслідувань (телеканалу "Україна" – ред). Я добровільно написав заяву на звільнення, бо прекрасно розумію (як би цинічно це для вас не звучало), що репутація та самоповага безцінні. Я персонально зателефонував людям на митниці, що допомагали мені під час проведення зйомки та просив вибачення. Те саме зробив з дирекцією каналу", – повідомив Скопик.

"Мені страшенно соромно і боляче за свій вчинок. Але зрозумійте...я оператор. Знімаю 14 років. Знімаю для всіх. Знімав для Ройтерс, BBC, Дойче Веллє, для цілої низки українських каналів. Приходжу на студію зливаю на фекс.нет і віддаю посилання. Все. Що далі відбувається з цим матеріалом я не цікавлюсь", – розповів він.

На питання, хто запропонував зробити матеріал, він відповів, що працює з Трофімовою близько року.

"За цей час вона проявила себе порядною людиною. Достойна оплата. Професійний рівень. З нею я робив сюжети про діток, шахматні турніри, проекти "своїми руками", проекти про переселенців у Львові. Це була цікава робота. Я не монтував. А просто зливав сире відео на флешку або на файлообмінники. В цю злощасну зйомку було все як завжди", – повідомив він.

У свою чергу Трофімова повідомила, що "написала запит на телеканал (РТ)". "Чекаю на відповідь, як у них опинилося наше відео", – сказала вона.

Трофімова уточнила, що відео робилося для "відео продакшн" і пообіцяла трохи згодом відповісти на всі питання.

Нагадаємо, українці, які є трудовими мігрантами у Польщі, вкотре повпливали на підвищення ВВП цієї країни. На разі там знайшли роботу понад 1 мільйон співвітчизників, завдяки яким в значній мірі польська економіка так стрімко розвивається. Тож обійтися без їхньої допомоги вже не зможе.

Другие новости