ПоддержатьУкраїнська

Резонанс: правоохоронці Житомирщині зацікавилися вирубкою лісу біля родовищ бурштину

StopCor
StopCor

StopCor

Резонанс: правоохоронці Житомирщині зацікавилися вирубкою лісу біля родовищ бурштину

Прокуратура відкрила кримінальне провадження протягом кількох годин після публікації «СтопКору» інформації про вирубування лісу в районі заказника біля місць видобування бурштину. Також правоохоронці запросили представника «Стоп корупції» виїхати на місце вирубки в Олевському районі разом із комісією. Про це розповів координатор ВГО «Стоп корупції» на Житомирщині Олександр Ігнатьєв.

 Координатор ВГО ''Стоп корупції'' в Жтомирській області Олександр Ігнатьєв показав місце вирубки дерев в Олевському районі. Скріншот: СтопКор

«Того ж дня після оприлюдненого відео і публікації статті мені зателефонували правоохоронці. А наступного дня запросили взяти участь у виїзді на місце вирубки – разом із понятими та представниками лісгоспу», — розповідає Ігнатьєв.

Співробітники поліції Олевського відділення поліції в присутності представників Білокоровицького лісгоспу та координатора ГО «Стоп корупції» у Житомирській області оглянули вирубану ділянку лісу (дубового гаю).

На оприлюдненому Олександром Ігнатьєвим відео видні пеньки молодих дубів, берез і повалені дерева. А поряд із ділянкою – клондайк зі слідами нелегального видобування бурштину.

 Фото: СтопКор

Трохи далі — недоторканний ліс, повалені старі дерева та ділова деревина, розкидана навколо.

«Виникли питання. Навіщо вирубувати молоді дуби та інші листяні дерева в лісі? Якщо можна було провести просто санітарну рубку. Чому вибрали саме цю ділянку, яка примикає до місця незаконного видобування бурштину? Якщо так потрібно було вирубати цю ділянку, то чому лісоматеріал місяцями лежить і гниє під дощами і сонцем?» — коментує ситуацію Олександр Ігнатьєв.

Присутній на місці начальник одного з відділів Білокоровицького лісгоспу пояснив, що тут була проведена планова суцільна вирубка. За планом лісгоспу, на цьому місці висаджений березовий гай.

Хоча навколо ростуть переважно дуби.

Як виявилося, вирубана ділянка з одного боку примикає до місця нелегального видобування бурштину, а з іншого — до державного заказника Поясківській.

 Скріншот: СтопКор

«Щодо вирубування лісу на ділянці питання виникли і в активістів, і в представників правоохоронних органів. Усе вказує на те, що лісівники з видобувачами бурштину одну справу роблять: така «планова» вирубка цікавої для видобувачів бурштину ділянки може бути певною «підготовкою» місця під видобування копалин. Ніхто не сподівався, що хтось виявить цю ділянку», — каже Олександр Ігнатьєв.

 Бурштин біля вирубленої ділянки лісу на Житомирщині. Скріншот: СтопКор

Зазначимо, раніше житомирські активісти «Стоп корупції» показали, як на території Олевської ОТГ вирубують ліс у районі заказника «Корабель». Активісти припускають, що під виглядом геологорозвідки бурштину готується повноцінне промислове видобування копалин.

Другие новости