ПоддержатьУкраїнська

«Їдь у Польщу працювати ротом»: в Україні шириться цькування жінок-журналістів

Марина Титова
Марина Титова

Шеф-редактор

«Їдь у Польщу працювати ротом»: в Україні шириться цькування жінок-журналістів

Насильство проти жінок у світі є одним із найбільш поширених порушень прав людини. І, на жаль, кількість випадків не меншає, а лише зростає. У професії журналіста жінки теж піддаються ризику. За статистикою, майже 50% жінок не почуваються безпечно, працюючи в українських ЗМІ.

 Фото: СтопКор

Про це сказала очільниця юридичного департаменту ВГО «Стоп корупції» Роксолана Арійончик під час експертної онлайн-дискусії «Актуальні питання безпеки жінок-журналісток в Україні», що відбулася у четвер, 22 липня, в НСЖУ.

Як стверджує Арійончик, згідно з результатами дослідження, 47 відсотків журналісток, які працюють в Україні, стикалися з фізичним насильством (погрози та напад) у зв‘язку зі своєю професійною діяльністю.

«Водночас лише 17% із них зверталися до правоохоронних органів. Я провела власне дослідження серед дівчат, які працюють у нашій редакції – їх восьмеро. Шестеро зазнали булінгу в інтернеті, погроз, образ. П'ятеро зазнали фізичних атак. Усі ці п'ять нападів відбувалися за протекції можновладців: депутатів, їхніх помічників, є навіть один міський голова. Цікаво, що жодна жінка не вчиняла такі дії – тільки чоловіки. За шість років лише один був випадок, коли жінка вчиняла тиск», – розповіла юристка.

 Фото: СтопКор

Арійончик каже, що за останній рік поширеності набуло цькування журналісток в інтернеті.

«У всіх соцмережах та платформах є можливість коментувати — і тут жінки стикаються із булінгом та тролінгом, особистими повідомленнями з погрозами, обговореннями зовнішнього вигляду. Образливі коментарі не лише змушують замислитися про зміну професії, але й підштовхують до зміни зовнішності жінок», – зазначила вона.

Вона навела приклади образливих коментарів.

  • «Що з губами? Вони ж криві у ведучої».
  • «Кидай ти дурню молоти, а пошвидше в Польщу та Нідерланди ротом працювати. Вік піджимає, а то через кілька років попиту на тебе не буде».
  • «Іди в'язати шкарпетки та варити борщ» тощо.

Арійончик наголосила, що кримінальний кодекс потребує доповнення ще однією з профільних статей, яка буде боротися з такими кіберзлочинами в інтернеті проти журналісток.

Другие новости