ПоддержатьУкраїнська

Суспільна грантова корупція: «СтопКор» з’ясував, куди поділись 10 млн євро

StopCor
StopCor

StopCor

Суспільна грантова корупція: «СтопКор» з’ясував, куди поділись 10 млн євро

Одна з ознак сучасної України – можливість отримувати так звані донорські кошти. Недержавні організації та фонди виділяють їх на талановиті проекти, зокрема, на медійні, щоб створити реально незалежний продукт. Не виключенням є й вітчизняне суспільне телебачення. Та як витрачаються ці гранти? – розслідували журналісти «Стоп Корупції».

Суспільна грантова корупція: «СтопКор» з’ясував, куди поділись 10 млн євро

Голова правління Суспільного ТБ Зураб Аласанія стверджує: із донорами, чи то грантодавцями телекомпанія працює постійно, хоча це й не дуже проста робота, бо по суті немає кому її виконувати. «Вони нас люблять насправді, донори. Багато хто хоче нас підтримати, мається на увазі європейські колеги. А в нас немає ані структури, ані нічого, щоб із цим працювало. Не з грошима навіть, і не з контентом, а просто з паперовою роботою», - зазначає керівник НСТРКУ.

Втім, співпраця виявляється успішною для телекомпанії – бо цифри грошових вливань так само величезні, як і бюджетні кошти, що їх виділяє Кабінет Міністрів. «Але ми без цього не можемо. Як я вже казав, їм Суспільне чомусь більше потрібно, ніж нам. І Рада Європи дуже багато робить. Офіс Ради Європи тут. І посольство Європи дуже багато робить. Я би сказав, що за останній рік грантових донорських проектів в нас було на 10 мільйонів євро, це були не тільки європейські, а ще й японські, вони пролонговані, 3-4 роки, наприклад», - коментує пан Аласанія.

І варто було б зрадіти за телебачення, яке так підтримується, та за самого пана Зураба, як успішного менеджера, але «СтопКор» з’ясував кілька схем, за якими грантові гроші просто виводяться назовні. Дивіться про це у сюжеті:

https://youtu.be/WZBMgK5dr1M

Другие новости