ПоддержатьУкраїнська

"Тишком-нишком" – на Львівщині за дивних обставин планують зводити норкову ферму

StopCor
StopCor

StopCor

'Тишком-нишком' – на Львівщині за дивних обставин планують зводити норкову ферму

14 листопада активісти Львівського осередку "Стоп Корупції" Андрій Турка та Віктор Палас завітали до Державної екологічної інспекції у Львівській області для того, щоб дізнатись, чому й досі не були оприлюднені результати громадського слухання щодо будівництва норкової ферми у Львівській області.

 Активісти на прийомі в керівника Державної екологічної інспекції у Львівській області

Начальник інспекції Микола Маланич повідомив про те, що протокол не опублікували на сайті через технічні проблеми.

"Я не розумію, чому не можна було використати альтернативні методи поширення інформації, той же Facebook. Взагалі дивна ситуація виходить – закордонний інвестор планує будувати норкову ферму на території України, однак проходить все якось повз людей, тишком-нишком" – розповів Віктор Палас.

 Активісти таки отримали протокол у роздрукованому вигляді

Слухання відбулось 30 жовтня у селі Язлівчик на Львівщині. Представник ТОВ "УА-Хутро 2" озвучив основну інформацію щодо планованої діяльності майбутньої норкової ферми.

Громадських активістів занепокоїв той факт, що результати слухань не були оприлюднені, адже будівництво ферми охоплює екологічні ризики, пов’язані з ймовірним впливом відходів виробництва на довкілля та на якість життя мешканців селища.

"Злив планують на фільтраційні поля БЕЗ очисних. А 50% річок району наповнюються грунтовими водами" – повідомив Андрій Турка.

Саме тому вони також навідались до сільської ради села Язлівчик Бродівського району. На місці виявилось, що сільський голова не має документів щодо впливу на довкілля даного проекту.

Візит до самого підприємства не дав результатів – активістів просто не пустили всередину приміщення, хоча до цього вони поспілкувались телефоном із секретарем, яка, найімовірніше, була на робочому місці.

"Очевидно, що просто побачила нас через двері й не пустила" – розповів Віктор.

Варто зазначити, що будівництво ферми передбачає безліч факторів, які можуть становити погрозу екологічній безпеці. Зокрема, йдеться про способи утилізації відходів, дотримання норм виробництва та впливу на зовнішнє довкілля в цілому.

Додамо, що на Київщині вже існує норкова ферма "Вікінг", кордони якої знаходяться в 10-ти метрах від крайньої вулиці села Велика Каратуль. Місцеві скаржаться на постійний сморід та зіпсовану воду, яку неможливо пити.

Подробиці про це читайте в матеріалі: "Мертві кури, страшний сморід та нічний крематорій – на Київщині ціле село потерпає від відходів з норкової ферми".

Другие новости