ПоддержатьУкраїнська

«Це був фейковий завод для розкрадання державних коштів», – колишній віцепрезидент ФФУ розкрив схему махінацій зі штучними полями

StopCor
StopCor

StopCor

«Це був фейковий завод для розкрадання державних коштів», – колишній віцепрезидент ФФУ розкрив схему махінацій зі штучними полями

Будівництво в Україні власного заводу з вироблення штучної трави для футбольних майданчиків – здавалося б, гарна ідея для українського спорту. Проте футбольні функціонери вигадали, як підзаробити на кожному клаптику цих полів. Чому вартість власної трави раптом перевищила імпортну, та як ФФУ примудрилась обдурити не лише УЄФА, але й вітчизняних платників податків? З’ясовував Кирил Вольний.

https://youtu.be/50uaijkfQPc

Нагадаємо, вартість штучного покриття для футбольних полів була умисно завищена майже в півтора раза, адже кінцева ціна виробництва на власному заводі перевищила вартість імпорту аналогічного покриття.

«Там була закладена шахрайська схема роботи з бюджетними коштами. Це фейковий завод. Він був створений саме для розкрадання державних коштів», – визнає експерший віцепрезидент ФФУ Олександр Бандурко.

 Завод ''ФФУ Продакшн'' Фото: Ukrainian Association of Football

До чого тут державні кошти? Адже спочатку йшлося про гроші УЄФА – 6 мільйонів євро щорічно у рамках соціальної програми «Хет-трик».

Та слід нагадати, що на той час Андрій Павелко був не тільки футбольним функціонером, а й народним депутатом та головою бюджетного комітету! І саме тому комерційна донька Федерації футболу ТОВ «ФФУ Продакшн» почала отримувати ще й бюджетні гроші.

«Далі у нього був план створення ось цього заводу, як ми його називаємо, на орендованих площах швидко затягнути обладнання, взяти гроші в УЄФА. Потім федерація підписує лист Павелка на бюджетний комітет, ці гроші даються з порушеннями бюджетного кодексу», – згадує пан Бандурко.

Отже, виявляється, що голова федерації футболу Андрій Павелко звернувся до голови Бюджетного комітету Верховної ради, тобто до самого себе, з проханням виділити 270 мільйонів гривень для будівництва футбольних майданчиків. І Павелко Павелку, звичайно, не відмовив!

Ну а далі, як кажуть у футболі, «домашня заготовка»: завдяки махінаціям з тендерною документацією бюджетні гроші отримала вищезгадана фірма.

Другие новости