ПоддержатьУкраїнська

У відомстві Криклія скорочують підрозділ по боротьбі з корупцією

StopCor
StopCor

StopCor

У відомстві Криклія скорочують підрозділ по боротьбі з корупцією

Кадрові чистки та просування старих корумпованих чиновників: чому анонсоване перезавантаження Міністерства інфраструктури обернулось черговим фейлом? Знімальній групі «СтопКору» вдалося поспілкуватися з колишніми працівниками відомства, які з призначенням нового міністра звільнилися за власним бажанням. Причиною називають непрофесійність нової команди.

https://youtu.be/GCktlz418Pw

«У самому міністерстві я працюю з 2007 року. Пішов за власним бажанням з січня 2020 року. Питання в тому, що коли працювати в команді, то завжди хотілося працювати в команді фахівців. Тому що моя посада пов'язана з тим що я безпосередньо підпорядкований міністру інфраструктури», – коментує ексначальник управління внутрішнього аудиту В’ячеслав Никифоров.

 Ексначальник управління внутрішнього аудиту Мінінфраструктури В’ячеслав Никифоров

Колишній головний спеціаліст відділу аудиту Михайло Павлусь розповідає: звільнився у лютому цього року, після 3-х років роботи в управлінні. Причина: небажання працювати у сфері в умовах «дерибану» та передачі майна до приватного сектору.

Фахівці запевняють: кадрові призначення зараз є чи не найбільшою проблемою в міністерстві. Професіоналів у відомстві масово звільняють і призначають на посади людей без досвіду, інколи навіть з порушеннями.

За словами пана Михайла, за останні пів року з управління пішли 4 особи. У нових працівників, що приходять на їхні місця, досвіду профільної роботи немає.

Колишній начальник управління внутрішнього аудиту згадує: під час його перебуванні у відпустці обов’язки керування управлінням поклали на головного спеціаліста, якого лише у листопаді 2019 року перевели з територіального управління податкової служби міста Києва і який до цього жодного дня не працював у галузі. І це попри наявність заступника голови управління, призначеного на посаду за підсумками конкурсу.

«Крім цього, за моєю інформацією, було затверджено штатний розпис і організаційну структуру, де було передбачено скорочення чисельності управління внутрішнього аудиту та управління запобiгання корупції та внутрішніх розслідувань», – зазначив ексначальник управління ту В’ячеслав Никифоров.

Зауважимо, що до цього згадані підрозділи посилювали для проведення ефективного перевірок і виявлення різного роду порушень, зокрема, в Мінінфраструктури вперше було створено Управління запобігання корупції та внутрішніх розслідувань – так зване управління «Антикор», що складалось із 2-х відділів та сектору фінансового моніторингу і нараховувало 17 працівників. Це управління займалось, зокрема, питаннями декларацій і виявлення конфлікту інтересів та проводило до 3-5 перевірок за квартал.

 Положення про Управління запобігання корупції, внутрішніх розслідувань та державного фінансового моніторингу Міністерства інфраструктури України

Та після приходу до міністерського керма Владислава Криклія ці підрозділи, вочевидь, стали непотрібні. Як нам стало відомо з власних джерел, за новим штатним розписом, прийнятим 13 лютого 2020 року, Управління запобігання корупції та внутрішніх розслідувань понижено до сектору з 4-х співробітників. Про кадрові пертурбації та скорочення вже попереджені працівники МІУ, хоча публічно цю інформацію очільники відомства не озвучують.

Таким чином, Управління запобігання корупції та внутрішніх розслідувань було фактично ліквідовано, а до управління аудиту призначили осіб, яких важко назвати професіоналами у галузі.

Другие новости