ПоддержатьУкраїнська

У Зеленського передумали довіряти паспорти українців бізнесменам з ЄДАПСу

StopCor
StopCor

StopCor

У Зеленського передумали довіряти паспорти українців бізнесменам з ЄДАПСу

Питання цифрової ідентифікації українців було оголошено командою чинного президента одним з пріоритетів. Тож не дивно, що низка компаній почала рекламувати свої послуги у виготовленні id-карток і претендувати на багатомільйонні підряди. "Фаворитом" у цих перегонах одразу ж стала компанія IIG, яка гучно презентувала в столиці свої технології і яку публічно підтримав лідер фракції "Слуга народу".

"От такі компанії, як IIG... я подивився, як це все працює, скільки технологій. Перше, що хотів би зауважити й хочу, щоб Ви аплодували – 4 тисячі людей задіяні в Україні, це дуже круто. Дякую вам!", – зазначив Давид Арахамія у своєму виступі.

https://www.youtube.com/watch?v=f4uQ083ivv8&t=442s

Тоді ж пан Арахамія повідомив, що мав особисту зустріч з одним з офіційних засновників ІІG – Таріям Матар Мохамед Таріям з ОАЕ.

Утім, як змогли з’ясувати журналісти "СтопКору", за новою назвою ховаються старі корупціонери.

Суттєвий факт, який підтверджує, що IIG – не нова суперпотужна компанія, яка допоможе Україні стати цифровою країною, а всього лише старий корупційний консорціум ЄДАПС – це спільні компанії, які в один момент перейшли з власності ЄДАПС у власність ІІG.

''Нові'' засновники пов'язані з ''батьком'' ЄДАПС Юрієм Сидоренком

Зокрема, спеціалізоване підприємство "Голографія" до 18 грудня 2012 року належало ЄДАПСу, і до липня 2016 року його власником був Юрій Сидоренко. Така ж "зміна" власників відбулась і у ТОВ "ПОЛЛІ-СЕРВІС", ПрАТ "ОТІ" та ТОВ "ЮС-ДИЗАЙН", які входили до складу консорціуму ЄДАПС.

Після оприлюднення цих фактів представники Зе-команди запевнили, що нібито не мали наміру співпрацювати саме з IIG.

"Я взагалі цим не займаюся, цим займається уряд. У мене немає жодного контакту з цим комбінатом. Я одного разу виступав на одному івенті. Там демонстрували нові технології у сфері Іid-карток. Я вийшов на сцену і сказав, що дуже прикольно, що у нас в країні є такі заводи, які можуть виробляти такі продукти, і вважаю, що країні потрібно зробити щось на кшталт цього. І все. Жодного кроку далі не було. Я вважаю, що там ідуть якісь конкурентні війни між якимось менторами, і тому я якось випадково туди потрапив", – пояснив пан Арахамія.

Пан Арахамія запевняє: жодних державних контрактів з IIG немає

Докладніше про це – в аналітичному матеріалі "Власника фірми, яку піарив Арахамія, розшукує Інтерпол (подробиці)".

Другие новости