ПоддержатьУкраїнська

Угорщина звинуватила Україну в порушенні Угоди про асоціацію з ЄС

StopCor
StopCor

StopCor

Угорщина звинуватила Україну в порушенні Угоди про асоціацію з ЄС

Міністр закордонних справ Угорщини попередив, що Україна прийняла закон про освіту, який порушує права людей. А це суперечить принципам ЄС.

Угорщина звинуватила Україну в порушенні Угоди про асоціацію з ЄС

Новину повідомляє "Преса України".

Перед початком засідання голів МЗС європейських країн угорський міністр Петер Сійярто зробив важливу заяву. За його словами, він підніме питання порушення Україною Угоди про асоціацію з ЄС. Причиною став прийнятий українським парламентом закон про освіту.

"Україна забрала право використовувати рідну мову в навчанні після 10 років у всіх нацменшин. Це неприпустимо. У ЄС не поділяють такого жорсткого порушення прав людини. Це виключна ситуація. Ми мусимо підняти це питання на найближчому засіданні", – прокоментував він.

Раніше Сійярто попереджав, що український закон про освіту порушує права етнічних угорців. Крім того, він зауважував, що цей крок сприйматиметься як "ніж у спину", тому українській державі варто готуватися до того, що угорська сторона не підтримає її у вирішенні важливих питань. До слова, дії українських депутатів також не сподобались Молдові, Польщі, Болгарії, Греції та Росії.

Нагадаємо, ВРУ схвалила освітню реформу 5 вересня. Вже 25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон про освіту. Він набув чинності через три дні, 28 вересня. Згідно з новим законом, представникам нацменшин, починаючи з 5-го класу, проводитимуть уроки українською мовою. При цьому право вивчати рідну мову їм залишили.

Другие новости