ПоддержатьУкраїнська

Угорці в Україні зажадали подвійне громадянство

StopCor
StopCor

StopCor

Угорці в Україні зажадали подвійне громадянство

Глава міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто (Peter Szijjarto) від імені Будапешта заявив, що в Україні мають бути створені умови для того, щоб проживаючі тут угорці мали право на подвійне громадянство.

Угорці в Україні зажадали подвійне громадянство

Новину повідомляє "Преса України".

"Подвійне громадянство є абсолютно європейським феноменом. Тому наша позиція полягає в тому, що в Європі ви не повинні нікого карати тільки тому, що громадянин знаходиться в громадянстві країни-члена ЄС і країни, що не є членом Європейського Союзу", – сказав він на спільній прес-конференції з главами МЗС України, Словаччини та Чехії у вівторок в Києві.

За його словами, Угорщина вважає неприйнятним застосування покарання щодо угорських громадян за наявність як угорського громадянства, так і громадянства України.

"Ми сподіваємося, що зможемо прийти до двосторонніх угод і не завдамо шкоди угорцям, які живуть в Україні", - додав П.Сійярто.

У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін уточнив, що, оскільки Україна знаходиться в стані війни з Росією, наявність подвійного громадянства в корені неприйнятна.

"Ми не хочемо відкривати цю скриньку Пандори. (...) Однак мова не йде про покарання", – додав П. Клімкін.

Нагадаємо, Закарпатська область не може бути відділена від України, вважає голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. За його словами, подібні заяви – журналістські вигадки заради сенсаційних матеріалів.

Другие новости