ПоддержатьУкраїнська

В Україні ухвалили закон про Антикорупційний суд

StopCor
StopCor

StopCor

В Україні ухвалили закон про Антикорупційний суд

Народні депутати України більшістю підтримали прийняття закону про Антикорупційний суд. Петро Порошенко назвав це рішення історичним. Крім того, президент наголосив, що новий закон створювався не для МВФ.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 7 червня, ВРУ проголосувала за прийняття закону України № 7440 "Про вищий антикорупційний суд". Свій голос "за" віддав 351 народний обранець. Про це президент країни Петро Порошенко написав на своїй сторінці у соцмережі.

"Прийняття Закону про Антикорупційний суд – це перемога України. Дякую депутатам, які проголосували за Президентський законопроект, що відкрив зелене світло для створення Вищого Антикорупційного Суду. Це – історичний день для нашої країни!" – написав Порошенко.

Варто зазначити, перед голосуванням президент виступив перед депутатами, заявивши, що сьогодні влада "завершує створення ефективної прозорої антикорупційної інфраструктури". За словами Порошенка, прийняття закону про антикорупційний суд відбулось не для МВФ. Як відомо, одна з умов отримання Україною траншу допомоги від фонду – створення чесного суду. Так, український лідер зауважив, що закон насамперед створений для України.

"Хотів би окремо підкреслити, – ми приймаємо його не для МВФ, як деякі можуть подумати. Ми приймаємо його не для Венеціанської комісії, Ради Європи, не для Євросоюзу чи США. Ми приймаємо його для України", – заявив Порошенко з трибуни ВРУ.

Нагадаємо, депутати України розглянули 1 927 поправок до закону про антикорупційний суд, ініціатором якого став сам Петро Порошенко. Як повідомлялось раніше, Володимир Гройсман заявляв, що піде з посту прем’єр-міністра у разі провалу голосування за закон.

Довідка: 22 грудня 2017 року Порошенко отримав проект закону про Антикорупційний суд. 28 лютого 2018 року члени комітету ВРУ з питань правової політики і правосуддя рекомендували народним обранцям підтримати законопроект. 1 березня цього ж року ВРУ  прийняла за основу законопроект № 7440 про Антикорупційний суд.

Другие новости