ПоддержатьУкраїнська

Політв'язень Кольченко повідомив про припинення голодування – названо причину рішення

StopCor
StopCor

StopCor

Політв'язень Кольченко повідомив про припинення голодування – названо причину рішення

Олександр Кольченко, який хотів підтримати Олега Сенцова голодуванням, сильно ослаб. В результаті він попередив, що не піддаватиме своє здоров’я невиправданому ризику.

Сьогодні, 7 червня, політв’язень Олександр Кольченко повідомив про припинення голодування, яке він розпочав 31 травня на знак солідарності з Олегом Сенцовим. Відповідний лист опублікував на своїй сторінці у соцмережі адвокат міжнародної правозахисної групи Агора Андрій Лепьохін. За словами останнього, українець сильно схуд, до 54 кг. Внаслідок сильного виснаження він вирішив почати їсти.

"Олександр Кольченко сьогодні припинив голодування. З його слів, він дуже ослаб, вже став непритомніти. У нього впав рівень цукру в крові, і йому вже ставили глюкозу. За час голодування його вага знизилася до 54 кг", – розповів адвокат.

Він також зауважив, що Кольченка навіть збирались перевести до тюремної лікарні через погіршення стану здоров’я. Лепьохін додав, що політв’язня намагалися примусити відмовитись від голодування члени місцевої ОНК та представники уповноваженого з прав людини Челябінської області.

Варто зазначити, що у листі політв’язень заявляє, що продовження голодування означало б піддати здоров’я невиправданому ризику.

"Невиправданому з низки причин:

- голодування з висунутими державі вимогами розраховане на те, що держава прагне мінімізувати ризики для репутації, втрати. Репутацію сучасної РФ навряд чи можна чимось зіпсувати – після анексії Криму, розв'язання війни на південному сході України, публікації результатів розслідування про збитий малайзійський боїнг і т. д.

- попри все, вже зараз після публікації результатів розслідування, Еммануель Макрон все ж поїхав до Росії з візитом, підписував контракти, але про Олега Сенцова запитав ніби між іншим. Звідси витікає, що лідери європейських країн, які беруть участь у "нормандському форматі", не зацікавлені у посиленні тиску на Росію", –  написав Кольченко.

Нагадаємо, Олег Сенцов та Олександр Кольченко були затримані кримськими окупантами у травні 2014 року. Росія звинуватила українців в організації терактів та ряді інших "злочинах". В результаті Сенцова засудили до 20 років колонії суворого режиму, а Кольченка – до 10 років колонії.

Політв'язень Кольченко повідомив про припинення голодування – названо причину рішення

Другие новости