ПоддержатьУкраїнська

Військові України мають право стріляти на Донбасі – Волкер

StopCor
StopCor

StopCor

Військові України мають право стріляти на Донбасі – Волкер

Курт Волкер прокоментував звіти ОБСЄ про те, що українські військові також відкривають вогонь на Донбасі. Дипломат зауважив, що вони мають на це повне право. 

Новину передає "Преса України".

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер дав інтерв’ю виданню Bild. Американський дипломат заявив, що українські військові мають право стріляти на Донбасі. По-перше, це їхня територія, а по-друге, вони захищають свою територію.

Така заява пролунала після того, як журналісти попросили його прокоментувати звіти ОБСЄ, в яких зазначено, що вогонь на сході Україні відкривають російські бойовики та українські військові.

"Звичайно, українці теж стріляють, але ви повинні брати до уваги, що все це відбувається на території України. Для країни абсолютно нормально мати солдатів у своїй країні. І це не нормально для однієї країни мати своїх солдатів в іншій країні. Така ситуація на сході України. На українській стороні відбуваються порушення припинення вогню. Але переважна більшість і найбільш серйозні порушення відбуваються на окупованій Росією території", – наголосив Волкер.

Спецпредставник Держдепу США також зазначив, що порушення припинення вогню відбувається по-різному. Він навів приклад, коли солдат захищає село в своїй країні і потрапляє під обстріл – це одне порушення. Якщо солдат стріляє у відповідь – це інше порушення.

"Така природа фрази "обидві сторони". Це досить точно, але також спотворює характер проблеми", – підсумував він.

Другие новости