ПоддержатьУкраїнська

Заради медреформи Супрун нардепи змінили Бюджетний кодекс

StopCor
StopCor

StopCor

Заради медреформи Супрун нардепи змінили Бюджетний кодекс

Більшість народних депутатів підтримали медичну реформу, запропоновану Ульяною Супрун. Заради її повної реалізації нардепам довелось внесли зміни до Бюджетного кодексу.

Новину повідомляє "Преса України".

Сьогодні, 19 жовтня, 240 депутатів ВРУ проголосували за законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів. У комплексі з ним народні обранці також проголосували за внесення змін до Бюджетного кодексу.

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, яка є ініціатором медреформи в Україні, пояснила, що Бюджетний кодекс довелось підкоректувати, щоб провести реформи фінансування системи охорони здоров'я. За її словами, закон чітко описує, що медустанови отримуватимуть виплати за пацієнтів, яких вони обслужили, з держбюджету.

Тим часом експерти пояснили, що медреформа Супрун означатиме, що безкоштовної медицини в країні не буде. Натомість медики надаватимуть повністю безкоштовні, частково оплачувані державою і платні послуги. Очевидно, що до повністю безкоштовних віднесено невідкладну першу допомогу чи консультацію педіатра.

За попередніми даними, такі послуги, як діагностика порушення ритму серця у дитини обійдуться простому українцю у 65 тисяч гривень, а лікування цирозу печінки – 111 тисяч гривень. Ряд експертів вже попередили, що більшість громадян не зможуть дозволити собі лікування завдяки реформі Супрун.

Другие новости