Власники паїв у ході акцій протесту та звернень до компетентних органів можуть протистояти рейдерському захопленню земельних ділянок. Інші інструменти впливу та норми закону не діють.
Рейдери продумують і прокручують схеми для привласнення прав на паї, підкуповують державних реєстраторів, які вносять зміни у Єдиний державний реєстр та змінюють дані про власників наділів. Лише люди, які живуть з землі, бо для жителів регіонів це подекуди єдине джерело заробітку, можуть відстояти своє законне право на паї.
Про це заявив заступник голови правління ГО "Стоп корупції" Богдан Хмельницький за результатами акцій протесту щодо земельного рейдерства в областях України.
Додамо, що команда "Стоп корупції" провела серію акцій протесту під Міністерством юстиції України з вимогою захисти Єдиний державний реєстр від злочинних дій недобросовісних реєстраторів, які у змові з рейдерами підробляють дані у системі та змінюють власників і засновників аграрних компаній. Так, зокрема, представникам проекту стало відомо про такі кричущі випадки у Житомирській та Рівненській областях України.
Команда проекту уже передала по цих справах колективні звернення до прокуратури Рівненської області. Виконувач обов'язків очільника відомства запевнив, що візьме розслідування справу на особистий контроль.
Окрім того, представники проекту звернулись до Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя щодо можливої причетності до рейдерського захоплення агропідприємства ТОВ "Аграрний холдинг "Зелений світ" з боку голови Апеляційного суду області та палати суддів, на який імовірно міг тиснути керівник.
Зазначимо, 10 жовтня 2017 року палата з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Рівненської області ухвалює рішення, яке легалізує рейдерське захоплення контрольного пакету акцій агропідприємства.
Колегія суддів у складі Хилевич С.В., Шимків С.С., Бондаренко Н.В. ухвалює рішення на користь ТОВ "Грін-Плант". Цим рішенням підприємство забирає у фізичних осіб акції, якими вони не володіють. А власник акцій – ТОВ "Аграрний холдинг "Зелений світ" навіть не був відповідачем у справі, хоча судді не могли не бачити з матеріалів справи, що акції вже належать цій компанії. Ба більше, суд витребував акції у фізичних осіб, розірвавши договір купівлі-продажу, утім гроші за акції людям не повернув!
Таким чином суд допоміг ТОВ "Грін-Плант" просто "віджати" акції та землю. Як стало відомо, ухваленню рішення передувала нарада у голови суду Полюховича.
Ми вимагаємо перевірити факти тиску з боку голови Апеляційного суду Рівненщини ПолюховичаО.В. на суддів та можливий підкуп голови суду зацікавленою компанією "Грін-Плант"!", – розповіли активісти "Стоп корупції".