ПоддержатьУкраїнська

Апеляційний суд Дніпропетровщини зам'яв справу про напад на журналістку "СтопКору" з боку брата місцевого політика Бондаренка

StopCor
StopCor

StopCor

Апеляційний суд Дніпропетровщини зам'яв справу про напад на журналістку 'СтопКору' з боку брата місцевого політика Бондаренка

Колегія суддів Апеляційного суду Дніпропетровської області не задовольнила апеляційну скаргу у справі про напад на знімальну групу "СтопКору" з боку брата місцевого політика Олександра Бондаренка – Віталія. 

Інтереси журналістів у судовому процесу відстоювали троє прокурорів, проте служителі Феміди за надуманими приводами, на переконання журналістів проекту, відмовили в апеляції. Подробиці розгляду повідомила журналістка Лілія Ткачук.

"Пробили дно! Програли сьогодні апеляційний суд.

Суд, на секундочку, за ст. 171 ККУ – перешкоджання журналістській діяльності.

За рік судів пережили багато. Особливо дякую працівникам прокуратури. Артем Стельмах – молодець! Приємно дивитися на Вашу роботу. Сьогодні в суді мої інтереси відстоювали три прокурори. Старались, доводили вину Бондаренка, а колегія суддів – непробивна. Відео – теж не докази, причепіть собі на лоба емблему каналу і своє посвідчення, і тоді, можливо, ви будете журналістом! Єдине, що робили судді – усміхалися захиснику обвинуваченого.

Разом з прокуратурою уже готуємо касацію. Не здаємось.

Але шкода, що з посвідченням і мікрофоном в руках ти повинен всім доводити, що ти не клоун, а журналіст, шкода, що коли людина, яка справді скоїла злочин, і не тільки проти журналістів, а й проти громадян міста Марганця, оскільки наживалася на бюджетних коштах, почувається безкарною. Шкода, що коли врешті-решт прокуратура справді почала реагувати на порушення проти журналістів, люди все одно залишаються непокараними.

А у всіх цих "шкода" насправді є ім'я, це суд. Наші судді – найгуманніші судді світу. За гроші відпускають будь-які гріхи.

Дорога колегіє суддів, які сьогодні вершили правосуддя! Публікую ваші прізвища.

1. Головуюча суддя – Олена Євгенівна Джерелейко;

2. Андрій Анатолійович Масниця;

3.Алла Пилипівна Іванова (Вона ж – модель. Все засідання позувала на камеру).

Не знаю, скільки Вам заплатили за процес, але так поводитися не красиво, це як мінімум.

Обіцяю, я про вас не забуду! Скарги у ВРП теж готуємо. Далі буде...", – написала журналістка "СтопКору" Лілія Ткачук у своєму Фейсбуці.

Нагадаємо, Марганецький міський суд виніс виправдальний вирок братові депутата місцевої ради Олександра Бондаренка Віталію, який скоїв напад на знімальну групу "СтопКору" під час зйомок сюжету про сміттєву мафію. Про таке рішення Феміди дізнались представники місцевого осередку "Стоп корупції", які слідкували за судовим процесом.

Додамо, у 2016 році під час зйомок сюжету про сміттєву мафію у Марганці на Дніпропетровщині на знімальну групу "СтопКору" накинувся брат місцевого депутата Олександра Бондаренка – Віталій. Під час розслідування журналісти з'ясували, що мер міста доручила вивезення сміття приватній фірмі. За умовами конкурсу, який провели з порушеннями, непотріб мали вивозити за межі міста – до Нікополя. На ділі відходи складують у самому Марганці на закритому полігоні. Фірма "Тандем транс сервіс", яка за сумнівних умов виграла конкурс, пов'язана із депутатом місцевої ради, головою однієї з політичних сил та поплічником очільниці міста – Олександром Бондаренком.

Журналісти навідалися за юридичною адресою фірми, втім на місці дізналися, що такого підприємства немає. Натомість, у будівлі розміщені оптика та ремонт ювелірних виробів, які належать братові Бондаренка. Коли чоловік побачив камеру, почав кричати, що проти знімання, а далі кулаком поцілив у камеру, нагадують деталі інциденту журналісти проекту.

Лілія Ткачук викликала на місце події правоохоронців та написала заяву про злочин. Журналісти "СтопКору" вбачали в інциденті порушення статті 171 – перешкоджання професійній журналістській діяльності, а не просто хуліганські дії.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1512537292158983&id=100002081790150

Другие новости