ПоддержатьУкраїнська

Бюджетна сесія в Ізюмі на Харківщині: активіст проаналізував витрати у 400 млн грн

Наталья Полынкова
Наталья Полынкова

Региональный редактор

Бюджетна сесія в Ізюмі на Харківщині: активіст проаналізував витрати у 400 млн грн

Чверть мільйона на місяць – радіо послухати, і 40 тисяч грн — на марки. На двадцятій сесії Ізюмської міськради місцеві депутати підбили підсумки виконання бюджету громади за 2021 рік.

 Бюджетна 20-а сесія Ізюмської міськради Фото: офіційний сайт м. Ізюма

26 січня 2022 року на 20-й сесії Ізюмської міської ради посадовці звітували про надходження та витрати за 2021 рік (це близько 400 млн грн). Звіт підтримали 18 лояльних до мера Ізюма депутатів.

Про це повідомив керівник Ізюмського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» та депутат Ізюмської міської ради Юрій Козлов.

«Звітувала начальник фінансового управління Ірина Решетняк, яка протягом 3 хвилин озвучила загальні цифри, розповіла, що зібрали на 40 млн грн податків більше та всі витратили на бюджетників і допомогли банкрутам – комунальним підприємствам. А 14 мільйонів витратити не було куди, їх сьогодні розподілимо на чиновників», — розповів він.

Він зауважив, що під час сесії громада не отримала жодної інформації щодо виконання соціальних програм: куди та як витрачено гроші комунальних підприємств, куди взагалі витратили 400 млн грн.

«Валерій Марченко взагалі заявив, що звітувати не потрібно, тому що гроші пройшли через казначейство, це казначейський звіт», — додав депутат.

https://www.facebook.com/100013137638835/videos/239387921605242/

Козлов зазначив, що ані жителі громади, ані навіть опозиційні до мера міста депутати не можуть отримати докладну інформацію про бюджет 2021 року.

Офіційна позиція міськради зі звіту викладена в короткому інформаційному повідомленні на сайті міста.

«На засіданні депутати ухвалили низку важливих питань для діяльності громади , зокрема, звіт про виконання бюджету за 2021 рік, зміни до місцевого бюджету 2022 року, декілька економічних програм, кілька питань щодо передачі комунального майна з балансу на баланс, загальний обсяг Громадського бюджету, Положення про новий відділ цифрової трансформації виконавчого комітету Ізюмської міської ради та новий Статут Ізюмської радіокомпанії «Радіо-Ізюм»,  а також інші питання», — йдеться на сайті міста Ізюм. 

На переконання очільників міста, сесія пройшла виважено, депутати працювали плідно та конструктивно. Та представники міської опозиції кажуть: голова ОТГ Марченко і секретар міськради просто ігнорували їхні питання та зауваження.

Юрій Козлов навів кілька цифр із запланованих закупівель із бюджету Ізюма — для розуміння громадою його спрямованості:

«Коштом бюджету лише на виконком виділено:

  • Січень 2021 року: охоронні послуги — 45000, бензин — 189980, послуги з висвітлення діяльності — 128900.

  •  Лютий: послуги радіостанції — 250000, публікації — 49900, система реєстру — 49350, послуги передачі даних – 66000.

  •  Квітень: відеокамери — 25886, послуги радіостанції — 200000.

  • Червень: марки — 40000.

  •  Серпень: послуги радіостанції — 249998, підключення інтернету — 460700, послуги радіостанції – 250000.
  • Вересень: підключення інтернету — 460700 грн». 

Користувачів соціальних мереж особливо вразили суми, які витрачає бюджет громади на утримання комунальної радіостанції.

«Чи не забагато виділено коштів на радіо? Ганьба та свавілля! А потім дивуються, що їх кошмарить Штейман», «А пики не луснуть? Хіба це не крадіжка в особливо великому розмірі?» — коментують жителі Ізюма цифри витрат кошторису громади.

Зазначимо, що керівник Ізюмського міського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» неодноразово публічно виступав із критикою величезного навантаження для бюджету через утримання «кишенькового» телебачення та радіостанції Ізюма. Місцеве радіо, на думку жителів, транслює винятково позицію очільника ОТГ.

Після аналізу показників бюджету за 2021 рік  депутат Козлов зробив висновок, що весь прибуток, який мав іти на потреби жителів громади, був направлений на чиновників та їхнє забезпечення. Отже, витрати бюджету Ізюма  мали, на його думку «антисоціальний, антинародний характер».

«На розвиток Ізюмської міської громади у 2021 році нічого не було виділено, вони позбавили Ізюмську громаду будь-якого шансу на розвиток та існування.

 При цьому у бюджеті 2021 року протизаконно не враховано близько 40 млн грн дохідної частини та близько 30 млн грн спрямовано на потреби чиновників, які не є обов'язковими. А на нашу думку це — у ситуації соціальної, комунальної та економічної кризи у місті – злочинно», — підкреслив Юрій Козлов.

За планом фінансового відділу Ізюмської ОТГ, у 2022 році дохідна частина бюджету має на 60 млн грн перевищити показник 2021 року.

Нагадаємо:

  • Як раніше повідомляли в Ізюмському відокремленому підрозділі ВГО «Стоп корупції», 24 грудня на 19-й позачерговій сесії Ізюмської міської ради ухвалили бюджет громади на 2022 рік. Попри незгоду бюджетної комісії, усі 360 млн грн запланованої дохідної частини  спрямували винятково на зарплати та утримання управлінь та установ, виконавчого комітету та його структур. Про це повідомив керівник місцевого осередку «Стоп корупції» та депутат Ізюмської міської ради Юрій Козлов.

Другие новости