ПоддержатьУкраїнська

Сесія Ізюмської міськради: махінації з бюджетом і нехтування соціалкою

Наталья Полынкова
Наталья Полынкова

Региональный редактор

Сесія Ізюмської міськради: махінації з бюджетом і нехтування соціалкою

15 грудня відбулася чергова 18-а сесія Ізюмської міськради. Більш ніж 20 важливих для містян соціальних питань не було внесено до порядку денного. Натомість бюджетні зміни розглянули без узгодження з бюджетною комісією. Про це заявив депутат Ізюмської міськради й очільник місцевого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Юрій Козлов.

 18 сесія Ізюмської міськради Фото: скриншот

Чергова 18-а сесія Ізюмської міської ради тривала майже 9 годин. У залі було справжнє протистояння за виступи та пріоритетність питань для розгляду. Депутат Юрій Козлов, який перебуває в опозиції до мера міста, виступав кілька годин. Утім, на офіційному сайті міста Ізюм про його заяви – жодної згадки, лише кількома реченнями повідомлено про основні ухвалені сесією рішення. Опозиційні до мера міста депутати заявляють: їхні соціальні ініціативи блокують і на сесії, і в інформаційному просторі.

«Мені соромно за те, як працює міська рада Ізюма! Більш як 20 важливих для громади проєктів рішень, які вже пройшли комісії, кілька місяців просто не виносять на сесію, не включають до порядку денного. Натомість Марченко (міський голова Ізюма – ред.), керівник апарату та секретар міської ради порушують регламент сесії, виносять питання без обговорення. Саме тому люди масово подають до суду на міську раду», — зазначив депутат Ізюмської міськради та голова міського підрозділу «Стоп корупції» Юрій Козлов.

Зокрема, на сесії проігнорували такі ініціативи місцевої опозиції, як соціальні виплати самотнім матерям, безплатний проїзд для пенсіонерів у громадському транспорті, компенсація населенню за транспортування газу, допомога погорільцям, зниження вартості водопостачання та інші.

Депутат Юрій Козлов й інші опозиційні до мера депутати упевнені: вартість водопостачання для населення завищена. Адже в місті є власні свердловини, на реконструкцію систем витрачено 100 млн бюджетних коштів. А вода в Ізюмі вдвічі дорожча за столичну – 50 грн за кубометр. Утім, у водоканалі та міськраді наполягають: вартість – обґрунтована.

Зазначимо, раніше депутати "застукали" секретаря міськради з керівником водоканалу у робочий час у шашличній.

Також Юрій Козлов розповідає: міськрада маніпулює з земельними питаннями. «Своїм» землю виділяють миттєво, «чужим» замилюють очі місяцями.

«Ізюмський міський голова Валерій Марченко, як і на минулій сесії, запропонував депутатам спочатку розглянути земельні питання, на ухвалення яких необхідно дві третини голосів. Більшість депутатів підтримала цю пропозицію.  Але знову під час розгляду цих питань, як і на всіх останніх засіданнях сесії, необхідної кількості голосів не вистачило для ухвалення проєктів рішень щодо регулювання земельних відносин», — зазначено на сайті міста.

Обурення депутатів також викликало голосування за зміни до бюджету без схвального вердикту бюджетної комісії.

«Зокрема, ухвалили Програму надання соціальних послуг населенню на 2022-2024 роки, Програму "Соціальна підтримка сімей, дітей та молоді на 2022-2024 роки", пільги на сплату орендної плати установам та підприємствам різних форм власності, новий склад Молодіжної ради, структуру та загальну чисельність Ізюмської міської ради та її виконавчих органів, бюджетні  та земельні питання, які не потребували двох третин голосів», — повідомили у міськраді.

Депутат Козлов розкритикував надання пільг за оренду приміщень у центрі Ізюма держустановам, таким як податкова інспекція. Адже це зменшує надходження в бюджет на розвиток міста.

Також він вважає недоречним укладання договору лізингу на придбання техніки для КП «Благоустрій» під гарантії міської ради. Населення сплачує за послуги «Благоустрою», в тарифі закладено і витрати на техніку. А отже додаткові витрати  не мають лягати на плечі містян – вважає ізюмський стопкорівець.

«Ухвалюють лише питання забезпечення управлінь і чиновників! Натомість повністю ігнорують важливі соціально-економічні інтереси громади», — резюмував Юрій Козлов.

Нагадаємо:

  • Як повідомляв «СтопКор», 22 жовтня сесія Ізюмської міської ради поділила більш як 9 млн грн надлишкових надходжень до бюджету на потреби комунальних підприємств і управлінь міськради. Натомість проігнорувала соціальні ініціативи, запропоновані ізюмським депутатом і керівником місцевого осередку «Стоп корупції» Юрієм Козловим.

Другие новости