ПоддержатьУкраїнська

Євротур без маски, вакцинації і тестів: що показав експеримент львівського журналіста

Наталья Полынкова
Наталья Полынкова

Региональный редактор

Євротур без маски, вакцинації і тестів: що показав експеримент львівського журналіста

Чи обов’язкові ПЛР-тести чи довідка про вакцинацію для подорожі Європою? Громадський активіст і журналіст Львівського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Віктор Палас вирішив дізнатися на власному досвіді.

 Львівський журналіст Віктор Палас перевірив масковий режим в Румунії і Сербії Фото: СтопКор

Проінспектувати європейський пропускний режим і перетнути кордон з Європою без ПЛР-тесту та довідки про вакцинацію. Таку мету поставив собі в межах журналістського експерименту відомий львівський громадський діяч Віктор Палас.

Чоловік вирушив до Європи власною автівкою. Через офіційні пункти пропуску перетнув кордони двох європейських країн. І йому жодного разу не заборонили в’їзд через відсутність спеціальних медичних документів. І навіть не поцікавилися наявністю тесту або довідки про вакцинацію, зазначає активіст.

«Так, я поїхав без вакцини. А що? Не можна було? Я мав би з кимось узгодити? Жодного запитання на українсько-румунському чи румунсько-сербському кордоні про вакцину чи ПЛР не було. Це або мені пощастило, або вибірково запитують, або інше», — зазначив Віктор Палас.

Активіст проінспектував кілька державних установ у Румунії, у тому числі – поліційний відділок, магазини, кав’ярні, туристичні об'єкти, та зробив висновок про досить різний підхід до протиепідемічних заходів в Україні й Румунії.

Зокрема, він помітив, що дотримання маскового режиму в європейських країнах є добровільним.

https://www.facebook.com/100004665152076/videos/893542324932483/

Масковий режим і процес вакцинації у Сербії теж відрізняється від ситуації в Україні. Там вакцинація обов’язкова лише для армії та поліції. Жителі країни вже не носять маски масово. А вакцинуватися можуть за власним бажанням будь-якою вакциною проти коронавірусу на вибір. Або не вакцинуватися – це особистий вибір кожного.

Про це львівському активісту і журналісту «Стоп корупції» Віктору Паласу розповів офіцер переправної платформи в Сербії Марко Мічкович. Український мандрівник поспілкувався з офіцером на переправі між сербськими містечками Рам і Стара Паланка в Сербії. Відеоінтерв’ю Палас оприлюднив на своїй сторінці у фейсбуці.

https://www.facebook.com/100004665152076/videos/206533858134032/

«У Європі боротьба з пандемією не переходить межу порушення прав і свобод громадян. Жодної насильницької вакцинації. Жодних обов’язкових тестів. Носіння маски має рекомендаційний характер. Мене просили надягнути маску, та коли я відмовлявся й аргументував – ніхто мене не примушував її вдягати та не виганяв з торговельного центру», — розповідає Палас.

Він зазначив, що має довідку про те, що не може носити маску з медичних протипоказань. Утім, в Україні постійно стикається зі спробами нав’язати йому необхідність надягнути маску попри протипоказання. Активіст вважає такий підхід протиправним та таким, що обмежує права і свободи громадян.

Нагадаємо:

  • Як повідомляв «СтопКор», львівський активіст нещодавно завітав до відділків поліції у Сербії та Румунії. Там він хотів офіційно зареєструвати журналістські запити щодо  руху справ за його заявами, поданими два роки тому. Заяви стосувалися бездіяльності працівників української поліції, прокурорів і суддів.
  • Загалом у межах міжнародної практики антикорупційної діяльності представник львівського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» подав заяви про бездіяльність в Україні до 12 європейських країн. Дві з них мали міжнародну реакцію.

Другие новости