ПоддержатьУкраїнська

Громрада Військово-Цивільної Адміністрації Донеччини: запит на молодь і гуманітарку

Наталья Полынкова
Наталья Полынкова

Региональный редактор

Громрада Військово-Цивільної Адміністрації Донеччини: запит на молодь і гуманітарку

На Донеччині обрали громадську раду при Військово-Цивільній Адміністрації. До неї втретє увійшов очільник Святогірського відокремленого підрозділу ВГО "Стоп корупції" Володимир Рибалкін. Він проаналізував актуальні тенденції в громадському секторі Донеччини.

Фото: з відкритих джерел

Установчі збори громадської ради при Військово-цивільній адміністрації Донецької області відбулись 27 листопада у Краматорській школі мистецтв. Усього шляхом голосування було обрано 35 членів Громради. До її складу увійшов і місцевий представник ВГО "Стоп корупції" Володимир Рибалкін. Він вже втретє стає членом обласної громадської ради.

Він поділився власними спостереженнями щодо сучасних тенденцій і трендів, які наразі помітні в громадському секторі прифронтової Донеччини.

"Цікаво, що цього року у громраді не представлено жодної антикорупційної організації, окрім "Стоп корупції". Наша організація хоч і пройшла до громади, утім цьогоріч ми набрали 27 голосів з 43 максимальних. Загалом я наразі не знаю організацій, які б сьогодні працювали у сфері протидії корупції на Донеччині. Це пов’язане з тим, що немає грантової підтримки громадського сектору у цьому напрямку. Боротьба з корупцією – справа небезпечна, пов’язана з негативом і агресивним сприйняттям – активісти не ризикують йти у це поле. І це насправді тривожний дзвоник", - зазначив Володимир Рибалкін.

За його словами, проявів корупції у суспільстві чимало. Натомість дуже небагато людей, які б добре розуміли витоки корупції і механізми протидії цьому явищу.

Також Володимир Рибалків зазначив, що виходячі з результатів голосування під час відбору учасників Громадської ради, цього річ у громаді Донеччини дуже низька підтримка ветеранських організацій АТОвців. І це дуже дивно для прифронтового регіону, адже це – основний вектор громадської діяльності.

Натомість, за словами Рибалкіна, сьогодні найбільшу підтримку отримали представники гуманітарних і молодіжних громадських організацій.

"Виходить, що люди на Донеччині втомились від організацій, які ведуть агресивну діяльність. І є запит на молодіжний сектор", - резюмує очільник Святогірського осередку "Стоп корупції".

Нагадаємо:

  • Відокремлений підрозділ у Святогірську був одним з перших осередків антикорупційної організації. Його очолює волонтер, АТОвець Володимир Рибалкін з 2016 року.

  • Як нещодавно повідомляв "СтопКор", Рибалкін також бере участь в співбесідах з кандидатами на роботу в поліції. Він увійшов до екзаменаційної комісії з відбору кандидатів до батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов’янськ.

Другие новости