ПоддержатьУкраїнська

Кожні дві години в Україні помирає 3 людини через поганий стан довкілля – Мінекології

StopCor
StopCor

StopCor

Кожні дві години в Україні помирає 3 людини через поганий стан довкілля – Мінекології

Всесвітній економічний форум відводить Україні 77-ме місце зі 144 країн, оцінених під час складання Індексу глобальної конкурентоспроможності. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає УНН з посиланням на Мінекології.

"Лише через високий рівень забруднення атмосферного повітря Україна може втрачати до 15% врожаю. Але мене вражають інші цифри. За даними ВООЗ, кожних дві години в Україні помирають 3 людини через поганий стан довкілля", – сказав Остап Семерак, зазначивши, що питання охорони довкілля до цього часу в Україні не є пріоритетними.

Крім того, Всесвітній економічний форум відводить Україні 77-ме місце зі 144 країн, оцінених під час складання Індексу глобальної конкурентоспроможності, через корупцію, нестале використання природних ресурсів.

Так, економіка України у результаті впливу цих негативних факторів може втрачати до 11 відсотків ВВП.

Нагадаємо, за останніми даними статистики, у 2016 році в Україні накопичено 12 млрд тонн відходів, з яких 12 млн тонн – це небезпечні і отруйні речовини, які можуть провокувати рак у населення. За словами експертів, плачевна ситуація в сфері небезпечних відходів зумовлена безконтрольністю і безвідповідальністю.

Ліцензії на роботу з отрутохімікатами отримують підприємства без належних ресурсів і технологій. Вони беруть гроші за нібито утилізацію небезпечних відходів, проте не маючи матеріально-технічної бази, викидають їх де-небудь.

Перевірити підприємства практично неможливо – в країні діє мораторій на перевірки бізнесу. Саме тому утилізацію небезпечних відходів в Україні називають "паперовою" або віртуальною. Після такої "утилізації" небезпечні відходи опиняються на стихійних звалищах біля річок, лісів і житлових будинків.

У Верховній Раді спробували змінити ситуацію і посилити вимоги для отримання ліцензій. Нардепи з екологічного комітету ВР ще в минулому році підготували законопроект, згідно з яким підприємства повинні будуть проходити обов'язкову перевірку перед отриманням ліцензії. Однак досі законопроект не прийнятий, а мораторій не знято.

Другие новости