ПоддержатьУкраїнська

Криворіжців провели в «Рудомайн» з екскурсією: конфлікт вичерпано

Марина Титова
Марина Титова

Шеф-редактор

Криворіжців провели в «Рудомайн» з екскурсією: конфлікт вичерпано

11 листопада у Кривому Розі відбулася зустріч, завдяки якій вдалося врегулювати конфлікт між провідним підприємством міста «Рудомайн» та місцевими жителями. Ініціювала захід нардеп Олена Криворучкіна. Мета – запобігти поширенню паніки та нівелювати фейки, що поширювали серед містян так звані екоактивісти.

 Жителів Кривого Рогу запросили в «Рудомайн» Фото: СтопКор

З екскурсією в «Рудомайн» у Кривому Розі прийшли також представники ЗМІ, серед них – і знімальна група «СтопКору».

«Після всіх цих гучних подій у Кривому Розі, пов'язаних з екологією, а зокрема й ситуації щодо кар'єру "Рудомайн", народний депутат Криворучкіна вирішила організувати платформу. Її мета – виключити з цього процесу посередників, так званих екоактивістів. Прізвища вголос ніхто не називав, але всі зрозуміли, що йдеться про Нікульнікову, Петрухіна та Колесника», – розповідає журналіст Кирило Вольний.

Участь у заході взяли місцеві жителі, менеджмент підприємства, Держекоінспекція та засоби масової інформації.

«Люди, яким у вуха вкладали, як все погано, змогли самі подивитися на реальний стан речей та поставити запитання свої керівництву тощо. Отже, зустріч пройшла дуже плідно. Люди, які прийшли туди, були приємно здивовані тим, що на підприємстві дійсно дотримуються всіх необхідних заходів щодо викидів та захисту довкілля. Головна проблема – це пил. Вони подивилися, як це все відбувається, як регулярно поливають  машинами спеціальними ґрунт, як закривають ці насипи продукції спеціальним агроволокном, щоб із них не летів пил», – повідомляє журналіст.

 Процес зрошення на кар'єрі Фото: СтопКор
 Працівники підприємства відповіли на всі запитання Фото: СтопКор

Люди думали, покладаючись на інформацію та фейки екоактивістів, що все на підприємстві погано, а природне середовище у Кривому Розі – знищується. І після цієї зустрічі люди сказали, що були приємно вражені.

Наступним місцем став офіс Зе-команди у Кривому Розі, де вже за фактом побаченого учасники сіли за круглий стіл переговорів.

За результатами зустрічі було виключено посередників, налагоджено комунікації та прямий контакт між людьми та підприємством.

«Підприємство готове робити все для того, щоб ця проблема розв'язувалася. Це була атака на "Рудомайн". Крім того, стало зрозуміло, що не лише через це підприємство у місті пилюка», – розповідає Вольний.

Місцеві разом із екоінспекцією домовилися, що проведуть позапланові перевірки не лише «Рудомайну», вона вже запланована. Також проінспектують підприємства, які розташовані поряд із «Рудомайном».

 Роботи на кар'єрі «Рудомайн» Фото: СтопКор

Зокрема, у Держекоінспекції наголосили, що більшу частину викидів здійснюють інші підприємства, які розташовані поруч.

Також представник Держекоінспекції у Кривому Розі Олександр Скакальський зазначив, що була здійснена перевірка «Рудомайну» через скарги, які надходили від місцевих. За результатами перевірки видано припис на усунення недоліків. Надали час на усунення цих недоліків протягом двох тижнів до двох місяців. Підприємство повністю погодилося усунути всі недоліки, які є у цьому приписі від Держекоінспекції. Приблизно на січень-місяць планується повторна перевірка вже того, як були виконані саме ці приписи.

За словами Олени Криворучкіної, ця зустріч стала початком, який ознаменував прямий контакт, прямий діалог.

«Це діалог між місцевими та депутатами, між місцевими та керівництвом підприємства. Якщо раптом у людей виникатимуть питання або якісь претензії – тепер вони мають прямий контакт, пряму можливість без посередників і псевдоактивістів одразу звертатися безпосередньо до підприємства. Зараз це стало таким логічним завершенням», – сказала вона.

 Олена Криворучкіна Фото: СтопКор

Вона також зазначила, що місцеві «екоактивісти» вдавалися до інформаційних спекуляцій.

«З одного боку ми маємо стан довкілля, який погіршується не лише внаслідок діяльності одного підприємства. З іншого боку – це спекуляція. Спекуляція на екологічних правах криворіжців, на репутації підприємства. Тобто є купка людей, які заради своєї вигоди маніпулюють думкою, наводять неправдиві факти та створюють суперечності між громадою та підприємством. Ключовим завданням було створення комунікаційної платформи між представниками громад, обранців від Кривого Рогу, які покликані забезпечувати нормальний стан довкілля, та керівництвом підприємства, а також між контрольним органом – Держекоінспекцією. Ми не дамо шансу піаритися на ситуації та зловживати нею заради власної вигоди. Люди на власні очі переконалися в нормах, яких дотримується підприємство», – підсумувала нардепка.

 Криворіжці сіли за стіл переговорів, позбувшись посередників Фото: СтопКор

Начальник Відділу державного екологічного нагляду (контролю) промислового забруднення Держекоінспекції Кривого Рогу Олександр Скакальський наголосив, що підприємство насправді йде назустріч.

«Є така ситуація, що якщо підприємство не пускає з перевіркою на свою територію екоінспектора, то воно платить смішний штраф у розмірі 760 грн. Тобто, по суті, все, що б ми могли зробити, то це виписати штраф підприємству у розмірі 760 грн, і нічого б не змінилося. А підприємство йде назустріч та, крім того, пустило до кар’єру людей», – розповів він.

Зазначимо, раніше у Кривому Розі «екоактивісти» окрім судового процесу ініціювали й фізичне блокування роботи підприємства.

Другие новости