Житомирська облдержадміністрація провертає шахрайські фінансові схеми під прикриттям президентської програми «Велике будівництво». Про це на своєму сайті написав активіст ГО «Стоп корупції» в Олевську Олександр Ігнатьєв.
3 березня цього року директорка Департаменту регіонального розвитку житомирської ОДА Інна Хоменко самовільно розірвала 17 договорів з виконавцями будівельних та ремонтних робіт на обласних об’єктах. Зокрема, серед цих 17 об’єктів — сільські амбулаторії, а також олевська гімназія.
Спочатку договір на виконання ремонтних робіт у гімназії Департамент регіонального розвитку житомирської ОДА уклав з приватним підприємством «Прогрес-Буд». Вартість робіт оцінили у 15 млн 630 тис. грн. Але після розірвання договору підрядник отримав лише часткове відшкодування. При цьому жодних претензій до виконавця у замовника не було, а вже виконані роботи внесли у нове замовлення, знову розміщене у системі «Прозорро». Понад те, вартість робіт на об’єкті у новому замовленні збільшили вдвічі – до 32 млн грн.
«Договір не можна розривати без рішення суду. Має бути проведена експертиза виконаних робіт, а підряднику замовник повинен виплатити кошти за роботу, яку вже встигли виконати», — сказав Олександр Ігнатьєв.
Департамент регіонального розвитку ЖОДА оприлюднив намір укласти договір щодо олевської гімназії з компанією, яка взагалі не має права брати участь у тендерах. Йдеться про ТОВ «Уютспецбуд», яка потрапила у поле зору Антимонопольного комітету України. Фірму оштрафували на 68 тис. грн через імітацію конкуренції під час тендеру на ремонт Господарського суду Житомирської області. Зазначимо також, що такий же штраф отримала й інша фірма того ж власника «Проектстрой».
Раніше ми разом з Олександром Ігнатьєвим розбиралися, хто створює нелюдські умови для дітей у школах.