
Про це Укрінформу повідомили організатори.
Як зазначається, з 1 жовтня по всьому світу організовуються заходи та події, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості, адвокації захисту прав, включення в суспільство та благополуччя людей із синдромом Дауна. Цього року Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» вирішила акцентувати увагу на тому, що діти, які народилися з 47 хромосомами замість 46, не обмежені в талантах та можуть реалізовувати себе через творчість, зокрема – музикування.
“За підтримки Українського культурного фонду у жовтні 2021 року ВБО "Даун Синдром" завершує реалізацію всеукраїнської соціальної кампанії "Музика – важлива. Музика – можлива", спрямованої на інформування суспільства щодо можливостей та здібностей дітей з синдромом Дауна. В межах ініціативи народна артистка України Ніна Матвієнко знялася у відеоролику «Музиці не важливо, який ти». Партнеркою зіркової амбасадорки проєкту виступила 18-річна Марія Бондаркова, яка народилася з синдромом Дауна”, - ідеться в повідомленні.
Відеоролик можна переглянути тут.
"Тисячі дітей в Україні навчаються у музичних школах, але одиниці з них діти з синдромом Дауна. Щороку в країні народжується понад 400 таких дітей, і багато з них могли би бути почутими через музику", – акцентує у відео Ніна Матвієнко.
Марія Бондаркова – одна із сотень дітей, якими опікується ВБО «Даун Синдром».
Як повідомляється, організація з 2003 року допомагає батькам дітей з синдромом навчати їх та інтегрувати у суспільство. У серпні цього року, в рамках кампанії "Музика – важлива. Музика – можлива", спеціалісти "Даун Синдром" створили експериментальний музичний онлайн-гурток для таких дітей та їхніх сиблінгів (рідних братів та сестер). Нині там займаються музикою 16 дітей з різних регіонів України - крім Києва та області, Тернопіль, Нікополь (Дніпропетровська область), Арбузинка (Миколаївська область) та Полтава. Наймолодшому учасникові групи – лише 4 роки, найстаршим – 14.
Планується за час роботи гуртка розробити педагогічні рекомендації для працівників музичного і педагогічного напрямків по знайомству з музикуванням дітей із синдромом Дауна та використанням музики як терапевтичного інструменту. Рекомендації будуть розміщені у відкритому доступі вже у жовтні 2021 року та стануть у пригоді працівникам музичної, педагогічної сфери, волонтерам і представникам громадських організацій з різних областей України.
Джерело: Укрінформ