ПоддержатьУкраїнська

Окупанти звинуватили Україну в гальмуванні процесу верифікації полонених

StopCor
StopCor

StopCor

Окупанти звинуватили Україну в гальмуванні процесу верифікації полонених

Представники самопроголошеної влади на окупованій частині Донецької області заявили, що українська сторона гальмує процес верифікації полонених. Матерям, які прибули з "ДНР" на територію, контрольовану Києвом, нібито було відмовлено в спілкуванні з умовно звільненими.

Новину повідомляє "Преса України".

"Українська сторона зірвала верифікацію для процесу обміну полоненими. У Мінську була досягнута домовленість про те, що в рамках процедури верифікації група матерів і дружин утримуваних осіб зможе опитати не тільки громадян, які утримуються в СІЗО, а й тих, хто умовно знаходиться на волі. це 159 осіб. Однак представники Києва відмовляють у проведенні анкетування цих людей і заявили, що не надаватимуть їм можливість спілкування. Тим самим українська сторона в односторонньому порядку завершує процес проведення верифікації утримуваних осіб", – заявила вона журналістам ЗМІ "ДНР" в неділю.

За її словами, матері та дружини полонених повернулися з території України в неділю достроково, хоча повинні були пробути на українській стороні до 15 травня.

"Ми планували обговорювати вже дату обміну 15 травня, але процес знову зупинився. Я вже відправила лист координатору підгрупи Тоні Фрішу, будемо в Мінську вирішувати, що робити далі... Можу зробити висновок, що ці нещасні українські солдати (полонені, що перебувають на території ДНР – ред.) Україні просто не потрібні", – сказала вона.

Раніше повідомлялося, що на останній зустрічі в Мінську був узгоджений процес верифікації полонених, які хочуть відмовитися від обміну.

Нагадаємо, ситуація в зоні проведення АТО залишається напруженою, але контрольованою, звітують в штабі станом на ранок 7 травня. За добу російсько-терористичні сили встигли 45 раз порушити тишу, застосувавши ЗУ-23-2, танки, 120-мм міномети та інше озброєння. 5 українських бійців отримали поранення.

Другие новости