ПоддержатьУкраїнська

Острів Зміїний: античні герої на нашому боці

Владимир Чеславский
Владимир Чеславский

Председатель ОО "Вечная Украина", председатель ОО "Вкладчики против хищения Фининициативы"

Острів Зміїний: античні герої на нашому боці

«Російський військовий корабель іде на ...». Сьогодні у всіх на вустах смілива відповідь українського прикордонника, який відправив російський воєнний корабель на три літери. Цей вислів став вираженням українського спротиву окупантові. А пов’язана ця історія з островом Зміїний – легендарним місцем, де в давнину шанували героя Троянської війни Ахілеса.

 Ілюстрація: СтопКор

Острів Зміїний. Мало хто пригадує історію, яка доводить  давню містичну силу цього місця.

В давнину цей острів називався Левкі, що перекладається з давньогрецької як "Білий острів".  Так він був названий на честь кольору його скель та багатьох змій та птахів, що жили там.

Стародавні народи фактично ідентифікували його як невеликий, переважно плоский острів у північній частині Чорного моря, за 50 кілометрів на південний схід від дельти річки Істрос.

В античні часи острів Зміїний був найвідомішим місцем поклоніння Ахілесу, герою Троянської війни.

Вважалося, що безсмертне «Я» Ахілеса живе на цьому острові. Згідно з легендою, примара Ахілла з'явилася морякам, що проходять поблизу.

Грецький історик Арріан писав: «Дехто каже, що Ахілес з'явився їм на своїх кораблях, коли вони наближалися до білого острова, так само, як це роблять діоскури (напівбоги, які, згідно з міфом, захищають моряків).  Але Ахілес менш могутній, ніж діоскури, оскільки вони здаються морякам всюди і можуть допомогти їм у кризі. Тоді як Ахілес з'являється лише для тих, хто наближається до білого острова».

 Моряки також стверджували, що бачили Ахілла, що біжить по острову в обладунках. І коли вони наближалися до острова, нібито могли чути його співи,

У 1823 році капітан Чорноморського флоту Російської імперії Крицикли відвідав острів і виявив руїни квадратного храму приблизно в 30 футів довжиною і шириною.  У той час стіни храму все ще стояли, тому Крицикл зміг створити карту храму та записати докладні знахідки. Була також дерев'яна культова статуя Ахілла, на якій він зображений ніби кохається з Оленою Прекрасною. Нагадаємо, за легендою Троянську війну розв’язали після того, як Олену викрав у законного чоловіка син Троянського царя Парис.

У 1840-х роках острів знову  дослідили. Виявилось, що будівництво маяка в тому самому місці повністю зруйнувало храм і всі навколишні споруди.  Тому  історики стали покладатися на розповіді капітана Крицикли та інших відвідувачів, щоб зрозуміти, як виглядав храм.

На думку більшості дослідників Зміїного, на острові було безліч храмів, присвячених Ахіллу. Їх побудовали ще з 6-го ст. до н. е.

Повернемось до сьогодення.

Російські кораблі атакували і обстріляли містичний острів Зміїний, Сьогоднішній український Ахілес - прикордонник Роман Грибов (який народився у місті Золотоноша Черкаської області) увійшов в світову історію хороброю і влучною відповіддю загарбникам, що перетворилась на гасло опору української нації.

 Роман Грибов Фото: Chesno news

Українець продовжив стародавню традицію героїчної боротьби, надихаючи нас на перемогу в цій війні. Немов би відроджений дух Ахілеса зараз бореться на нашому боці.

Другие новости