ПоддержатьУкраїнська

Піщаного нелегала Самофала знову "взяли" за незаконний видобуток

Анастасія Богомолова
Анастасія Богомолова

Все публикации на сайте Стопкор журналистка Анастасия Богомолова

Піщаного нелегала Самофала знову 'взяли' за незаконний видобуток

Нацполіція проводить розслідування з приводу незаконного видобутку піску на Київщині. Точкою заправляє піщаний нелегал Валерій Самофал. Окрім незаконного видобутку корисних копалин, він відомий і нападами на журналістів.

 Піщаний нелегал Самофал знову спійманий на незаконному видобутку Фото: скриншот

"Оперативники управління стратегічних розслідувань у Київській області провели огляд земельних ділянок, на яких здійснювався несанкціонований видобуток піску",повідомляється на сайті Нацполіції.

Відомо, що разом зі своїми поплічниками піщаний нелегал Самофал уже протягом понад трьох років займається незаконним видобутком піску з каскаду озер на Київщині поблизу Фастова.

На місці незаконного видобутку правоохоронці вилучили вантажні автомобілі, екскаватори та чотири земснаряди. Також було виявлено документи та печатки.

Повідомляється, що угруповання на чолі з Самофалом видобуло на цій ділянці понад 500 тисяч тонн піску. Збитки, завдані державі, оцінюються приблизно у 100 мільйонів гривень.

 Піщаний нелегал Валерій Самофал Фото: СтопКор

Це не єдина точка, де "працюють" люди Самофала. Зокрема, журналісти "СтопКору" зафіксували відновлення незаконного видобутку у селі Плесецьке, що на Київщині. Раніше щодо видобутку піску на цій точці вже був вирок суду. Діяльність піщаних нелегалів була призупинена та сплачено штраф у розмірі 51 тисяча гривень. Щоправда, притягли до відповідальності сторонню людину. 

Нагадаємо:

  • За інформацією від жителів села Плесецьке, упродовж 5-6 років компанія ТОВ "Транском-19" на території села поруч із Плесецьким гранітним кар‘єром видобувала пісок. Частково — на землях комунальної власності, а частково — на приватних землях сільськогосподарського призначення.
  • 7 серпня 2020 року, коли знімальна група "СтопКору" виїхала на місце, аби зафіксувати видобування піску та дізнатися, чи є документи на це, вони зустріли агресивно налаштованого чоловіка, яким і був Самофал Валерій Васильович. Після спілкування зі знімальною групою Самофал схопився за гілку та вдарив нею журналіста по голові, в ділянку вуха та вилиці, розбивши голову. Цей факт був підтверджений у рамках кримінальної справи.
  • У результаті піщаному нелегалу Самофалу повідомили про підозру. Після чого дивним чином суд виніс рішення щодо сторонньої людини. У результаті нелегальні копачі сплатили штраф, після чого знову взялися до роботи.

Другие новости

Военный учет изменится с 1 октября: призовут ли женщин на военную службу?

Военный учет изменится с 1 октября: призовут ли женщин на военную службу?

17 декабря вступил в силу приказ Министерства обороны "Об утверждении Перечня специальностей и/или профессий, родственных соответствующим военно-учетным специальностям, после получения которых женщины берутся на военный учет"