ПоддержатьУкраїнська

Пішов з життя перший український космонавт

StopCor
StopCor

StopCor

Пішов з життя перший український космонавт

Перший український космонавт Леонід Каденюк помер на 68-му році життя. Про смерть Героя України повідомили його близькі.

Пішов з життя перший український космонавт

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 31 січня, стало відомо про смерть першого українського космонавта Леоніда Каденюка. Близьке оточення легендарного українця зазначило, що він помер раптово. Подія відбулась  у парку Царське Село, що столиці. Каденюка не стало на 68 році життя.

Як зазначається, смерть космонавта наступила до приїзду швидкої медичної допомоги. Український прем'єр-міністр Володимир Гройсман висловив співчуття рідним Каденюка. На своїй сторінці у соцмережі він залишив коротке повідомлення.

"Помер Леонід Каденюк. Справжня людина-легенда. Мої співчуття рідним та близьким", – написав Гройсман.

Пізніше на подію відреагував президент Петро Порошенко. На своїй сторінці у соцмережі він згадав й інших видатних українців.

"Пішов у вічнiсть Леонід Каденюк. Він став у славетний ряд українців, що прокладали людству дорогу до зірок: Кибальчич, Кондратюк, Корольов та інші. Українські космічні дослідження продовжуються, живе і стає на захист країни наше ракетобудування. Вічна пам'ять першому українському космонавту..." – написав Порошенко.

Довідка: Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області. З 19 листопада до 5 грудня 1997 року відправився у космос на БТКК "Колумбія" місії STS-87. В ході польоту Каденюк проводив досліди на таких рослинах, як ріпа, соя та мох.

У 1999 році Каденюк отримав відзнаку "Герой України" та орден "Золота Зірка" за заслуги перед Українською державою у розвитку космонавтики.

Другие новости