ПоддержатьУкраїнська

Порошенко посмертно нагородив Жизневського званням Герой України

StopCor
StopCor

StopCor

Порошенко посмертно нагородив Жизневського званням Герой України

Президент України Петро Порошенко посмертно нагородив добровольця з Білорусії Михайла Жизневського званням Герой України. Нагороду отримали його батьки.

Новину повідомляє "Преса України".

"Президент Петро Порошенко надав посмертно звання Герой України Михайлу Жизневському – білорусу, який загинув під час Революції Гідності та вручив Зірку Героя України його батькам – Михайлу Петровичу та Ніні Василівні", – сказано у повідомленні на сайті глави країни.

"Для нас Михайло – не іноземець, для нас Михайло – українець у душі", – сказав Порошенко, назвавши його "великим білорусом" і "великим українцем".

Порошенко повідомив батькам, що він ініціював зміни до законодавства, які були підтримані Верховною Радою і які дозволили вперше в історії України надав звання Героя України іноземцю.

Як відомо, 26 листопада 2014 року на Майдані Незалежності відкрили пам'ятний знак загиблому активісту з Білорусії Михайлу Жизневському.

25-річний хлопець помер 22 січня 2014 року від поранення у серце під час Революції Гідності.

28 листопада 2014 року президент нагородив орденами Героїв Небесної Сотні трьох іноземців в Михайла Жизневського із Білорусі й Зураба Хурцію та Давида Кіпіані з Грузії, які загинули під час "Революції Гідності".

13 квітня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект 6174, який дозволяє посмертне присвоєння звання Героя України іноземцям, нагородженим орденом Героїв Небесної сотні.

Другие новости