ПоддержатьУкраїнська

Соціологи назвали основні фобії росіян

StopCor
StopCor

StopCor

Соціологи назвали основні фобії росіян

Соціологи провели серед населення РФ опитування на тему того, що їх хвилює і тривожить найбільше. Респонденти, як і раніше, показали страх перед міжнародними конфліктами та зростанням цін.

Результати дослідження опубліковані Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД).

Опитування було проведено в кінці 2016 року. У ньому взяли участь 1600 росіян зі 130 населених пунктів 46 регіонів РФ. Соціологи підготували так званий "індекс страхів", щоб показати головні проблеми для своїх респондентів. Він розраховувався за схемою від -100 до 100, показник надано в кількості пунктів в цьому діапазоні.

За результатами дослідження визначено головний страх росіян – міжнародні конфлікти, який набрав 14 пунктів. При цьому соціологи відзначають зниження цього показника в порівнянні з початком року, коли він становив 23 пункти.

Другий за значущістю страх стосується подорожчання товарів й інфляції накопичених коштів. Росіяни віддали йому 10 пунктів, а на початку 2016 року це були 19 пунктів. Тому ВЦВГД відзначає значне зниження побоювань з цього приводу.

Всі інші "страхи" для росіян є менш суттєвими та набрали мінусову кількість пунктів. Так, зростання злочинності непокоїть їх тільки на -1, внутрішні заворушення і конфліктні ситуації на -7, стан здоров'я на -8.

За словами начальника дослідних проектів ВЦВГД Михайла Мамонова, грудень 2016 року виявився найменш тривожним місяцем для російського населення. Він вважає, що причин для цього дві: відносна стабільність на ринку валют і незліченні заяви Кремля про прихильність до підтримання миру в світі.

Нагадаємо, жителі Російської Федерації дали оцінку своїй країні і її позиції в світі. Більшість з них вважають, що живуть в розвиненій, багатій і передовій державі, якої до того ж боїться вся світова спільнота.

Другие новости